• dun babamla gezdik maltepe merkezdeki balikcilarda. hamsi 40 lira, istavrit 50 lira, iri palamut tane 50 lira. simdi 2 kilo hamsi alsak 100 lira 1 kilo alsak yetmeyecek bizde gotum gotum geri donduk (bkz: bim)'den ithal uskumru aldik onunda paketi 16 lira falandi * iste yasayip gidiyoruz
  • dün ayıklanmışını 35'e aldım. kafası üzerinde olanlar 25 tl. geçen sene 15'e alıyordum.
  • iki gundur balik gelmiyor diye aciklanan durum.

barbun 90, çupra-levrek 50, yerli palamut 60, hamsi 40, sardalya 30 papel.

ehonomi çoh eyi.
  • 2 gün önce pazardan 20 liraya aldım, balıkçıda 30 lira ki bu en ucuz balık.
    çinekopun kilosu olmuş 90 lira, 300 gram lüferin tanesi 50 lira.
  • rumuzum da enflasyona yenik düştü :) 500 bine düştüğü oluyordu güzel zamanlarda... cidden allah yardımcımız olsun.
  • antalya’da hafta içi pazardan 15tlye aldım. bizimkiler çanakkale’de 25e almışlar.
  • havanın rüzgarlı ya da sert olması ile ilgili değil, fırsatçılığın bu memleket insanı için bir yaşam stili haline gelmesi ile ilgili bir durumdur.

hava rüzgarlı diye balığın fiyatı 2-3 katına nasıl çıkabilir arkadaşım siz ne tür bir zekanın temsilcisisiniz? kış mevsiminde avlanan bir karadeniz balığından bahsediyoruz. kış+karadeniz. bu kombinasyon size nasıl bir hava ve deniz durumu hayal ettiriyor?

insanlar ellerindeki malın ederi veya değerine göre değil, kendi ihtiyaçlarına göre fiyat belirliyorlar. devlet kredi faizi indiriyor, mülk sahipleri faiz oranının üzerinde fiyat arttırıp devletin sağladığı kolaylığa resmen çöküyorlar.

10 lira etmeyecek balığın 50 lira etiketle satılmasının fırsatçılıktan başka bir açıklaması yok.
  • balığın çok çıkması veya az çıkması, arz-talebin de haricinde, bildiğin pahalıdır. işin kötüsü, daha da pahalanacak. bodrum’da falan daha bile pahalı. 3-4 sene öncesinin pek bulunmayan ve pahalı olan balığıyla bugünün pahalısı bir değil.
  • bir kilo hamside 50 tane balık var mıymış diye merak ettiğim soru? kısaca tanesi 1 liradan fazlaya geldiğini düşünmekteyim? bir zamanlar kasası 2 liraydı!
hesabın var mı? giriş yap