şükela:  tümü | bugün
 • güzel bir kampanya. destekleyelim.

  şimdi hesaplayan adamlar moduna girmek istemezdim ama dayanamadım;

  düşünün ki günde iki kez alışveriş yapıyorsunuz ve her seferinde atıyorum 3.98 veya 5.03 tutan ürüne fazladan 2 kuruş veriyorsunuz. (4 lira ve 5 lira 5 kuruş olmak üzere) yani günde 4 kuruş.

  365x4=1460 kuruş yani 14.6 lira.

  yuvarlak hesap 15 lira diyelim. baktığınızda çok bir miktar olmayabilir ama neden cebimde durmak yerine haksız yere bir işletmenin kasaına girsin.

  çoğumuz için önemsiz bir para olabilir ama boşa gitmesi yerine sokaktaki bir çocuğun karnını doyurmak ya da bir derneğe bağış yapmak için kullanılabilir pekala.

  bir de migros gibi büyük marketlerin bu kuruş olayından kazandığı ekstra parayı düşündükçe sinirim zıplıyor.
 • (bkz: #32476827)
 • güzel bir kampanya. biraz bakındım nette konu ile alakalı olarak evet ya bir ara 1 kuruş vardı ne oldu diye bunlara anladığım kadarı ile birileri bundan para kazanmış. 1 kuruşun hurda değeri 1.92 kuruş ediyormuş. piyasada da 50 milyon adet 1 kuruş sürülmüş buda totalde geri dönüşümde 960 bin ediyor. anlaşılan bazı kişiler piyasanda parayı toplayıp hurda satışı yapıyor. nasıl bir ülkedeyiz arkadaş ya...
 • zengin değilim. üstelik zengin olup para bağışlamakla paramın -rızam olmadan, metazori olarak- üzerine yatılması arasında fark var.

  yıllardır pos cihazı olan her yerden nakit yapmak istediğim alışverişimi "banka kartı" ile yapıyorum. bu şekilde firmalar hem yaptığım alışverişin vergisini ödemek zorunda kalıyorlar hem de küsuratlı tutarları yuvarlayamıyorlar.

  kasalarda 1 kuruşum nerede? diye kavga etmekten yorulduğum bir zamanda bulduğum çözümdür. arz ederim...
 • banka kartiyla alisveris yapilarak cozulecek problemdir.
 • benim fikrim 1 kuruşlar için harcama alanı sadece bağış kurumları olsun, yani alışveriş mağazalarında hemen çıkışa yakın 1 kuruş toplama kutuları olsa mesela, alışverişini yapan o 1-2 kuruşu oraya atsa çok güzel bir meblağ ortaya çıkar(aksi taktirde kimse 1 kuruşu gidip bi yere bağışlamaz)..

  tabi bu muhteşem ötesi hariklar harikası tavsiyemi gören çok fazla insan olmayacak çünkü eşşeğin cinsel organından ötürü sözlükte çaylak durumdayım hala. adalet mi lan bu neden sözlüğün kralı olamıyorum.
 • sitesinin kırmızı arka planıyla v1 korteksime bıçak sokup çıkarmış kampanya. beyaz üstüne siyah olsa olmuyor muydu?
 • işte bu sebeple banka kartı kullanın diyoruz size. o ekranda ne yazıyorsa onu çekmek zorundalar.