şükela:  tümü | bugün
  • ekonomi çoğ iyiğ diyenlerin ağzına fırıncı küreğiyle vurma hissi uyandırır.

istanbul/kartal'da ortalama fiyat budur!

düzeltme: semt eklendi.
  • valla hangi semt bilemiyorum arkadaşım ama ben 9 tlden aşağı anca fındık olanını görebiliyorum.
  • ekmek bulamıyorlarsa ayar yesinler.
  • gayet normal fiyattır.
  • hala 3,5 tl civarına yiyebildiğim yiyecek. kıyması hangi hayvanın bilmiyorum fakat bol salata ile gideri oluyor.
  • lahmacun güzel bir şey değil ki. kötü bir arap yemeği.
  • zincirlikuyu’da 2 lahmacun, az çorba ve ayrana 26 lira verdiğim var. artık lahmacun fakir yiyeceği filan değildir.
  • ben hep 5 liralık ald... neyse yapmayacağım.

yerine göre fiyatlar değişiyor ama istanbul için ucuz dediğim. ben yarım ekmek dönerin 75 kr olduğu dönemde 7,5 liraya döner satan işletme gördüm istanbul'da. o yüzden içindeki eti seçebiliyorsanız 10 liraya kadar yolu var. kaçırmayın, gömün kardeşim.
  • istanbul'daysanız ve fiyatı 8 liranın altındaysa lahmacundan başka her şey olabileceğine delalettir.
  • 2 sene önce 3 liraya aldığımız 4 kalıp banyo sabunu olmuş 8 lira, bunu çok görmemek lazım.
    o zaman en babası 3 liraydı bimde falan da 1.5 liraydı orada da şimdi 5 liraya yakın fiyatı.

patates desen şimdi 2 lira, 160 gram cipse bakıyorsun olmuş 3 küsür lira.
    paket ürünlerde paketler aynı ama gramajlar neredeyse yarıya düşmüş.

bu fiyat artışları dikkatimi çekiyor, zoruma gidiyor, tamam beni çift maaşla etkilemiyor da bu millet bu kadar fiyat artışına rağmen asgari ücretle emekli maaşıyla nasıl bu kadar hayatından memnun(!) akıl erdiremiyorum.

tek aklıma gelen, güvendikleri dağlara kar yağmasını kabullenemediklerinden başlarına geleni dile getirmek yerine sineye çekiyorlar.