şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genelde 10 kuruş için beklettiğim için dahil olmadığım gruptur.

1lira için bekletseydik göt olacaktık. ama iyi yırttık

ekleme: 5 kuruş için de beklemiyor gibi yaparım ama beklerim.
  • 1 lirası çıkmadı diye aldığı ürünü geri bırakmak zorunda kalan, otobüste, dolmuşta o 1 lirayı görmeden akbilini göstermeyen insanlarla karşılaşan, para için babasını satabilecek insanlarla dolu bir ülkede yaşadığının farkında olan insandır. çoğu kişinin önemsiz gördüğü 1 liralar, 5 liralar için adam öldürülüyor, hapis yatılıyor bu memlekette. bırak o da hakkını savunsun.
  • kasa gün raporu alırken gün boyu biriken o paraların hesabını verecek olan insandır aynı zamanda.
  • 3 kurus para alip alin size 5 lira pis fakirler bekletmeyin beni diye honkuren tipe gore daha zararsizdirlar
    sanirsin bill gates amk saniyede 1000 dolar kazaniyo
  • sabır abidesidir.
  • 2 liraya iddaa oynayıp 16 lira kazanabileceğini düşünen insandır.
  • sonuna kadar haklı olan insandır. o parayla 2 tane halk ekmek alır adam. şahsen ben 2 kuruş bile kalmaması için bankamatik/atm kartıyla yapıyorum ödemeleri. senin 1-2 kuruşun eksik olsa o market tamam abim benden olsun demiyor sana.. erdal bakkala selam olsun.
  • nominal olarak çok önemli görülmeyen kuruşların, 1 liraların; yüzdeye vurduğumuzda önemli hale geldiğini, hatta enflasyonu bile olumsuz etkilediğini bilen, bilinçli insandır. kendisine, arkada bekleyen insanların linçine aldırmamasını öneriyorum.
  • bir müşteriden alacağı 25 kuruş için kasadaki beş müşteriyi bekleten kasiyerleri olan marketten alışveriş yapıyordur.
  • 1 lira para üstü almayı beklemeyecek kadar zenginlerin varlığını ortaya çıkarmış insandır. götün kim olduğuna da artık kamuoyu karar verir.