şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gün geçmiyor ki insan canının önemsenmediği, saçma sapan bir ölüm haberi daha görmeyelim. sınıfı, geliri ne olursa olsun insanların sinirlendiğinde ne kadar çok hayata mal olabileceğini gösteren ibretlik haberdir.

  iddiaya göre, ünlü bir restoranın sahibi olan kayınbiraderlerini ziyaret eden bayram a., öğlen saatlerinde üçyol camisi'nin tuvaletine girdi. bozuk parası olmayan bayram a., kasten yaralama, kötü muamele suçlarından kaydı olan tuvalet işletmecisi fırat karanvil ile tartıştı. iddiaya göre, bozuğu olmadığı için hakarete uğrayan bayram a., kayınbiraderlerinin işyerine giderek parasını bozdurdu. daha sonra fırat karanvil'in 1 lirasını vermek için tuvalete gitti. bu sırada tartışma yeniden alevlenince fırat karanvil bıçak çekerek, bayram a.'nın üzerine yürüdü.

  eniştelerinin hakarete uğraması üzerine, selahattin i.(32) ve mustafa i.(25), silah alarak, fırat karanvil'in yanına gitti. karanvil'le tartışan 2 kardeşten selahattin i., kardeşinin getirdiği tabancayla fırat karanvil'i vurdu. sağ göğsüne kurşun isabet eden karanvil kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

  kaynak: http://www.haberturk.com/…parasi-yuzunden-olduruldu
 • cezaevi tuvaletlerini 10 yıl ücretsiz kullanım hakkı elde etmiştir.
 • ilk tuvalet parası cinayetimiz değilmiş...
  tuvalet parası cinayetinde karar çıktı
  bu ülkenin vatandaşı olmaktan hicap duyuyorum artık, herkes delirmiş
 • haberde geçen ünlü restaurant şirvan restaurant olup, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen kişi de şirvan restaurant'larının sahibinin oğludur.
 • bu ülkedeki insan hayatının tuvaletteki boktan daha değersiz olduğunun ispatı olmuştur.
 • anladığım kadarı ile 1 lira için değilde küfür ettiği için öldürülme olayıdır.
  her ne olursa olsun insan hayatı herşeyin üzerindedir ama olayın 1 lira şeklinde lanse edilmesi çok yanlıştır.

  günümüzde her yerde manyak dolu, bireysel silahlanma hiç olmadığı kadar fazla.
  her gün pisi pisine insan ölürken, tutupda mafyavari bir adama küfür etmek pek akıllıca bir hareket değil.

  öldüreni savunmuyorum ama öleninde hareketi doğru değil.
  allah rahmet eylesin.

  edit : küfür eden kişi tuvalete gelen müşteri diye uyardı arkadaşlar.

  işin özünde ben cinayetin sebebinin 1 tl değil küfür olduğunu düşünüyorum .
 • insan hayatı bu kadar ucuz işte bu ülkede, mevzu muhtemelen 1 lira değil ama bu insan hayatının ucuz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. bir lira ya da bir söz (küfür) yüzünden ya da trafikte yol verilmediğindne vs insanlar ölüyor bu ülkede yazık.

  bunun dışında bu olay özelinde bir de şu var, cami tuvaleti işletiliyor, burayı işleten hemen üstünde oturuyor, işletme yetkisini bu kişilere kim veriyor? ve cami içerisinde ev nasıl oluyor? aklımda bir sürü sorular sorular ...
 • şiddetin daha doğrusu şiddet uygulama isteğinin bahaneler ürettirmesi
 • bir psikopatın insan olma ruhsatı alamayıp silah ruhsatı alması sonucu gerçekleşen elim olay.

  bana göre tartışma ortamına zemin hazırlayan ve kavgayı kolaylaştıran bir kültürümüz var. tuvalet başına adam koyup para istetiyor, sonra da anlaşmazlıkların bireyler arasında çözülmesini bekliyoruz. koy tuvaletin başına bir turnike. görevli de sadece belirli saatlerde kontrol yapsın. kimse kimseyle karşı karşıya gelmesin.