şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mind blown)
 • (bkz: entry nick uyumu)
  yakılıp soğutulduktan sonra içilmesinde sakınca olmayan karışımdır. yalnız içmeden önce saflığını bozacak madde eklemek gerek.

  bir de yakınca patlaması olası. bence karıştırmadan azar azar yakın.

  edit: gboard sağ olsun, saflığını yerine sağlığını yazmış.

  edit: dihidrojen monoksit yasaklansın!!!1!1!
 • dihidrojen monoksit ne guzel, sende gelsene
 • o değilde bu bahsettiğin 2 hidrojen atomunun 1 oksijen atomuna 120 derecelik açı ile bağlandığı zamazingoyu rakı denen şeye 1/1 oranında katıyorsun güzel kardeşim, fişek gibi oluyosun, hayatta kalmak* için opsiyonel bi olay o da.
  hemen 2 sn sonra editi: fişek değil hatta, fişşşek.
 • içine bir demet sodyum, potasyum, kalsiyum vs konmadığı takdir de içmesi tehlikeli olabilecek karışım daha doğrusu bileşimdir.
 • yarımşar litre hidrojen ve oksijenin sıvı fazda bulunabildiği ortamda bulunuyorsanız, karışımı içmekten daha büyük dertleriniz olacaktır, bundan emin olabilirsiniz.

  oksijenin 1 atm basınç altında sıvı fazda bulunabildiği sıcaklıklar -218 ile -182 santigrat arasında.
  hidrojen'in sıvı fazda bulunabilmesi içinse -252 santigrattan daha düşük sıcaklık gerekiyor.

  ikisinin de sıvı fazda bir arada bulunabileceği bir ortam pek mümkün değil sanırım. veya tabi insan vücudunu saniyeler içerisinde parçalayacak basınçlara çıkarırsanız ortamı, belki yaşamsal fonksiyonları gerçekleştirebilecek bir sıcaklıkta ortam elde edebilirsiniz. her şekilde, sıvı hidrojen ile sıvı oksijen karışımı bir sıvıyı içemezsiniz. ki zaten oksijen ve hidrojen molekülleri bir araya geldiklerinde, gibbs serbest enerjisi negatif olduğundan, kendiliğinden su molekülü oluşturmaya başlayacaktır. her mol oksijen molekülü başına 2 mol hidrojen molekülü telef olarak su moleküllerini oluşturacaktır. bu tepkime standart şartlarda çok yavaş gerçekleşmektedir.