• saadet partisi istanbul il başkan yardımcısı hüseyin oruç'un 1 - 1.5 milyon kisilik katilim bekledigi cenaze toreni. 80 ilden 1000 otobus bekliyorlarmis ve 4 ana cadde bu toren icin trafige kapatilacak yarin istanbul'da.

ugur mumcu'larin, abdi ipekci'lerin, bulent ecevit'lerin, hrant dink'lerin, ismail cem'lerin naaslarinin arkasinda yurumeyen 1 milyon kisi; aydınlık turkiye icin hayatlarını feda etmis onlarca aydin icin, kul hakki yemeyen siyasileri icin cenaze torenine katilmayan 1 milyon kisi yarin istanbul'da turkiye'ye irticayi getiren, 85 yasinda mezara giderken dahi cocuklarimizin rizkindan kesilmis trilyonun hesabini verememis bu adam icin yururse bin defa yaziklar olsun o ulkeye!
  • muhtemelen akp'nin oylarını oynatacak cenaze olacaktır. diğer partileri içeriden/dışarıdan bölerek bütün oyları üstüne çekme becerisi en yüksek olan parti için şanssız bir durum. 1-2 ay daha dayansa idi, akp %30'u bile göremezdi.

(sormuşsunuz söyleyelim. bu durumda kılıç değil rp ve mhp daha yüksek oy alırdı. hatta rp barajı bile geçerdi)
  • fatih belediyesinin bilumum yol/kaldırım onarım çalışmaları ile hazırlandığı cenaze töreni. ayrıca polis arabasından da sürekli olarak saat 7 den itibaren trafiğe kapatılacak cadde/sokaklarda anons yapılıyor. benim gibi sabah 8 de otobüse binenler şimdiden alternatif güzergah belirlesinler kendilerine.
  • bulunduğum yerden de bir otobüs kaldırılacak olan tören, sağolsun güzel sesli amcamız tekrar tekrar "bilmemkaçıncı hükümetin efsane başbakanının cenaze töreni" diye anons yapıp, beynimizi sevdi saydı durdu bütün gün.
  • doğma büyüme fatihliyim. sabah 08.15'te evden çıktım. böyle bir kalabalık ve tören hazırlığı görmedim.

özal'ın cenazesiyle kıyaslanabilir ancak.