1. saadet partisi istanbul il başkan yardımcısı hüseyin oruç'un 1 - 1.5 milyon kisilik katilim bekledigi cenaze toreni. 80 ilden 1000 otobus bekliyorlarmis ve 4 ana cadde bu toren icin trafige kapatilacak yarin istanbul'da.

    ugur mumcu'larin, abdi ipekci'lerin, bulent ecevit'lerin, hrant dink'lerin, ismail cem'lerin naaslarinin arkasinda yurumeyen 1 milyon kisi; aydınlık turkiye icin hayatlarını feda etmis onlarca aydin icin, kul hakki yemeyen siyasileri icin cenaze torenine katilmayan 1 milyon kisi yarin istanbul'da turkiye'ye irticayi getiren, 85 yasinda mezara giderken dahi cocuklarimizin rizkindan kesilmis trilyonun hesabini verememis bu adam icin yururse bin defa yaziklar olsun o ulkeye!
  2. muhtemelen akp'nin oylarını oynatacak cenaze olacaktır. diğer partileri içeriden/dışarıdan bölerek bütün oyları üstüne çekme becerisi en yüksek olan parti için şanssız bir durum. 1-2 ay daha dayansa idi, akp %30'u bile göremezdi.

    (sormuşsunuz söyleyelim. bu durumda kılıç değil rp ve mhp daha yüksek oy alırdı. hatta rp barajı bile geçerdi)
  3. fatih belediyesinin bilumum yol/kaldırım onarım çalışmaları ile hazırlandığı cenaze töreni. ayrıca polis arabasından da sürekli olarak saat 7 den itibaren trafiğe kapatılacak cadde/sokaklarda anons yapılıyor. benim gibi sabah 8 de otobüse binenler şimdiden alternatif güzergah belirlesinler kendilerine.
  4. bulunduğum yerden de bir otobüs kaldırılacak olan tören, sağolsun güzel sesli amcamız tekrar tekrar "bilmemkaçıncı hükümetin efsane başbakanının cenaze töreni" diye anons yapıp, beynimizi sevdi saydı durdu bütün gün.
  5. doğma büyüme fatihliyim. sabah 08.15'te evden çıktım. böyle bir kalabalık ve tören hazırlığı görmedim.

    özal'ın cenazesiyle kıyaslanabilir ancak.