• yazık olmuş o paraya nusr-et'te et yerdin. başka bir et yemişsin.
  • 600 liraya insan yeni bi kafa alır lan bu ülkede.

hoş ne kadara olur diye sormazsan böyle öperler.
  • özet:lüks kuaförde fiyat sormaya cekiniliyor , fiyat sorulmayinca kuaför bu bizim her zaman ki tayfadan diye hesapta yerleştiriyor.
    olan da babaya oluyor aksam aksam 600lük oldu adam.

şaka bir yanada 600 tl lik ne yapilmis olabilir , 600 tl ya 600 tl.
  • acıbadem diye görünce hastane sandım korktum üzüldüm okuyup da kuaför çıkınca da üstelik para meselesi olduğunu görünce sevindim. derdiniz bu olsun. para konuşmadan işlem yaptırılır mı?
  • ya ben kadınlara acıyorum gerçekten. ben berbere 20-30 lira verirken bile (içinde saç sakal traşı, ağda, saç yıkama falan var) fena koyuyor bana. kadınlar her gidişte maşallah 200'ler 500'ler havada uçuşuyor.

bana kalırsa rezalet değildir yine de. önce yapılacak işlemin fiyatını öğrenmek, ardından işlemi yaptırmak gerekir... 600 liralık tecrübe satın almış arkadaş bu vesileyle. güle güle kullansın.
  • ekşisözlük rezalet takımı toplansın, yakın bir arkadaşımın başına gelen büyük rezalet.

"1 mart 2018'de saçımı sarıya boyatmak için ali gür acıbadem şubesine gitmiş bulundum. internetten baktığımda bu işlem için fiyatın 200 tl olduğunu gördüm. dükkana girerken yandaki tabelada da 200 tl yazıyordu, tabeladaki en pahalı işlem ise 300 tl idi. kuaförle konuştuktan sonra saçımın tamamını sarıya boyatmak yerine aralara sarı attırmaya karar verdim (adı ombre oluyor) hatta kuaför fiyatın daha uygun olacağını söyledi ancak belirtmek istiyorum ki tam fiyat hakkında konuşmadık çünkü daha da pahalı olacağını düşünmedim. kuaförle de oldukça sıcak bir iletişim kurduk, odtü'de okuduğumdan, 1.sınıf olduğumdan vs bahsettim. işlem bittikten sonra kasaya gittiğimde 600 tl ödemem gerektiğini söylediler, internette ve tabelada yazan fiyatın 200 tl olduğunu söylediğimde ise o fiyatın kısa saç için olduğunu söylediler. ne kadar anlaşmaya çalıştıysam da bana aligürkart verip 60 tl yüklemeyi teklif etmekten öteye gitmediler. mecburen ailemi aramak zorunda kaldım, babam gelip yarım saat dil döktükten sonra 600 tl'yi ödemek zorunda kaldı. "

arkadaşımın dilinden olan biteni yukarıda anlattım. bu adamların yaptığı internetteki tabeladaki fiyatı hiçe sayıp tek yakaladıkları üniversitelileri zorla kazıklamak. gitmeyin, gittirmeyin.
  • ülkede serbest piyasa olduğundan isteyen 100, isteyen 600 alır bu işleme. benim abim de berber, o da saç sakal 60 alıyor mesela. ama sorun fiyatta değil. sorun internette ve tabelada yazan fiyat yerine yüksek fiyat istenmesidir. ben olsam polis çağırır, zabıt tutmasını isterdim. polis gelince de kamera ile kaydederdim. mesele para değil gençler, mesele dolandırılmak ve kandırılmak. 1 lira da olsa yapardım aynısını.
  • uzun bir aradan sonra istanbul' a tekrar geldiğimde, berbere bozok üniversitesi mezunu olduğumu söylediğim halde saç traşına 80 lira verdiğimden beri ( allahtan param vardı babamı çağırsaydım berberi değil beni döverdi orda.salak sormadın mı? fiyatını diye) berbere gitmiyorum. saçımın uzunluğu yarım metre oldu. 600 lira verseydim bırak saç kestirmeyi 6 ay yemek bile yiyemezdim.

rezalet puanı babanın tavrından dolayı 2/ 10
  • yalnız saçın arasına sarı attırmak ombre değil, röfledir.

ombre ile röflenin fiyatları da farklıdır. röfle'de araya paket atıldığı için fiyat artar. kuaförde ünlü ise 600 tl normal.

ancak ben böyle odtulülü görmedim.*
    kusura bakmayın da kazık kuaföre gittiğini bilip, saç işlemlerinin pahalı olduğunu bilip en başta fiyatı sormayan bir insanın odtüyü kazanması gerçekten allah'ın bir mucizesi.
hesabın var mı? giriş yap