şükela:  tümü | bugün
 • başbakanın şu sıralar açıklaması bekleniyor. önemli bakanlıklarda ciddi değişiklikler yaşanacağa benzer.

  alıntı: akp kaynaklarına göre, kabine dışı kalacak isimler arasında devlet bakanları mehmet aydın, mustafa said yazıcıoğlu, murat başesgioğlu ve kürşat tüzmen ile çevre ve orman bakanı veysel eroğlu, milli eğitim bakanı hüseyin çelik, maliye bakanı kemal unakıtan, enerji ve tabii kaynaklar bakanı hilmi güler, sağlık bakanı recep akdağ, bayındırlık ve iskan bakanı faruk nafiz özak, tarım ve köyişleri bakanı mehdi eker ve kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay'ın adı geçiyor.

  devlet bakanı ve başbakan yardımcısı hayati yazıcı, devlet bakanı ve başbakan yardımcısı nazım ekren, devlet bakanı mehmet şimşek, devlet bakanı egemen bağış ve dışişleri bakanı ali babacan'ın ismi kabinede kalacak bakanlar arasında sayılıyor. ancak bu isimler arasında farklı bakanlıklara kaydırmalar yapılabileceği belirtiliyor.

  akp kulislerinde kabineye girecek yeni isimler arasında, tbmm başkanvekili ve kahramanmaraş milletvekili nevzat pakdil ya da diğer kahramanmaraş milletvekili mehmet sağlam, akp grup başkanvekili nihat ergün ya da sadullah ergin, genel merkezden genel başkan yardımcısı gaziantep milletvekili fatma şahin ile kayseri milletvekili taner yıldız adı geçiyor. ağrı milletvekili yaşar eryılmaz, sivas milltvekili mehmet mustafa açıkalın'ın da kabineyi girmesi muhtemel milletvekilleri arasında bulunduğu kulislerde dillendiriliyor.

  kaynak: mynet
  http://haber.mynet.com/…0nisan2009/o1241123598093/0
 • seçim sonuçları belli olmaya başladığı andan itibaren gündemde olan.

  ayrıca, yeni bir bakanlık daha çıkarılsa ve ben de sözlük bakanı olsam diyorum.

  denetim azaldı, zibilyon tane türev çıktı. hani klonlar falan...
 • hüseyin çelik'in alınmasının ardından bundan böyle 1 mayıs aynı zamanda öğretmen bayramı olarak da kutlanacakmış bu revizyondan sonra.
 • cemil çiçek gibi devletin resmi ideoloji ile terbiye edilmişlerden kurtulma rüyasını görürken, abdulkadir aksu kabusuyla uyanmamayı umud ettiğim bi revizyon olmasını diliyorum.
 • başbakan olarak ekrem dumanlı'yı öneriyorum. kültür bakanı da hilmi yavuz ossun.
 • sadece isimlerin değiştiği kafaların aynı kalması olasılığının %100 olduğu revizyondur.
 • cemil çiçek ve hüseyin çelik'in de kapının önüne koyulduğu revizyon.

  düzeltme: pardon sadece kapılar değişmiş.
 • milli eğitim bakanlığın'na nimet çubukçu 'nun getirildiği revizyondur.

  elveda ay, elveda feza...

  (bkz: #13382498)
  (bkz: #13382298)

  çocuklarımızı yatılı okullardan almanın vakti gelmişti zaten...
 • dışişleri bakanlığı'nın başına ahmet davutoğlu'nun maliye bakanlığı'nın başına ise mehmet şimşek'in getirildiği revizyondur.