• arkadaşlar acil hukuki yardıma ihtiyacım var!!
    öncelikle yazdıklarımın birinde bile 1 kelime dahi yalan olmadığına şerefim ve namusum üzere yemin ederim.
    ben sakarya'da bir okulda ücretli öğretmen olarak görev yapmaktayken 20 aralık çarşamba günü okulda derslerimde sürekli problem çıkaran bir öğrencimin iftirasına uğradım. öğrencim teneffüste kavga ediyor boynu çiziliyor.ama öyle böyle çizilme değil bildiğin tırnak geçme olayı var. 3. ders saatinde,sınıf arkadaşlarına cinsel içerikli konuşmalar yapıyor. ben ona temas etmeden (poliste mevcut cd kayıtları) idareye götürüyorum.ücretli öğretmenim ya "tamam hocam siz çıkın" deniyor. ama birşey yapılmıyor. son saate kadar sesini çıkarmıyor, eve gidiyor: "bunu mazmanyev öğretmen yaptı" diyor. öğrenci ile veli hastaneye gidip darp raporu alıp hakkımda şikayetçi oluyorlar. idare karar alıyor bu olay benden benim iyiliğim (!) için saklanacak.
    ertesi gün bir öğretmen yanıma geliyor "diyor böyle böyle hocam." ben de öğrencinin yanına gidip sınıfın kapısına çağırıyorum, görüntüler mevcut temas yok. doğru mu diyorum, evet diyor. okulda şahit olanlar var temas olmadığına dair.

eşime haber verip okula gelmesini istiyorum. ve öğleden sonra veliyi okula çağırıyorum. veli haliyle yapmadığıma inanmıyor. müdür veliyi allıyor pulluyor "sınıf değiştiririz "diyor. "siz de şikayetten vazgeçersiniz konu kapanır" diyor, gidiyorlar.ama anne asla vazgeçmiyor.baba da ulaştırma bakanlığında şoförmüş bana sürekli diyorki "meslek hayatın bitti üstten halledeceğim. şunu yapacağım." müdür tırsıyor. müdüre de okul için gerekeni yapmadım mı dedi. bu arada okulda öğrencilerim eylem yaptı öğretmenler beni savundu işe yaramadı. müdür benim görevime son vermek istiyor. eşim de "o mesleğini çok seviyor bırakın kendisi istifa etsin" diyor. müdür "tamam" diyor. biz milli eğitim şube müdürüne gittik" vedat tezbiten" bize dedi ki: "sonuçta ücretli bir öğretmensin ohal var, ben basın filan uğraşamam suçsuzluğun çıksın başka okula veririm."

çocuklarım ağlıyor ben ağlıyorum vicdan yapan yok. sonra da ekliyor şube müdürü: "hem müdürün hocanıım yapmadı demedi arkanda dursaydı madem." ben tabi hayal kırıklığına uğradım. okulda da durmamam da lazım ama çocukları nasıl seviyorum. onlar da beni... veliler geldi yanıma. şahit oluruz dediler, aradılar,sordular ama ben geri adım atmak zorunda kaldım.

karakola bile gelmeye hazırdılar.atanamamışım mülakat var sınav var. hocam riske girme açık soruşturma var içeriğine bakmadan silerler sizi dediler. neyse veli şikayetinden vazgeçti. olay kapandı ama müdür hala uğraşıyor zümrem olanlara diyor ki:" mazmanyev gitse ders saatlerini sen alır mısın filan?"" hocam yapmayın" diyor zümrem. görüntüleri izletiyor müdür. "bir şey yok ki"diyor branş öğretmeni .

sonra ben araya okulla aynı mahallede hatrı sayılır bir iş adamını koydum amca dedim elini ayağını öpeyim şu adama görün bir ekmeğimle oynamasın aldığım 13 gün sigorta 1300 tl maaş."tamam" diyor gidiyor. amcaya görüntüler
    i izletiyor müdür. ben öğrenciyi kapının önüne çağırmışım ama önümüzde kapı var tenefüste orda amcaya diyorki bakın kapı var görünmüyor öğrenciyi boğazlıyor tehdit ediyor. ortada ne ses var ne görüntü. amca gidiyor mahalleliye ben gördüm öğrenciyi boğazlıyor diyor.

mahalleli benle mesafeli işimden oldum 10 gün hasta yattım. bugün 1 mayısta mahalleden birisine" benle neden mesafelisin" dedim. "sen hiç anlattığın gibi masum değilmişin çocuğa şiddet uygulamışsın seni yanlış tanımışız" dedi. karşımdaki iş adamı arkadaşlar. ben bir gariban. suçsuzluğum ortaya çıktı savcı takipsizlik verdi bana tekrar görev verilmedi. pazartesi istifa dilekçemi verdim müdür" çay içmeye beklerim" dedi. bir de ..... kim ki kapıma geliyor dedi. o dediği iş adamını da kapıya kadar uğurladı. müdürün iftiraları cabası. aralık ayındaki çamur mayısta lekesi kaldı. şimdi ben bu müdüre iftira davası açabilir miyim?

pervin töre'ye kadar çıkacaktım ama arkam yok işte. arka ülkesi olduk. çaresi olanlar yeşillendirsin lütfen.

edit: tartışma esnasında odada bulunan bir vicdanlı müdür yardımcısı oğlunuz madem darp edildi neden 7. saate kadar bekledi bize gelmedi. ayrıca biz onu okulda gördük gayet normaldi dedi. veliler odadan çıkınca müdür hocaanımm görmüyon mu yeaaa bunlar manyaaak dedi. bunlarla uğraşamam bunlar benim velim değil müşterim dedi.

edit 2 : bozuk türkçeme laf söyleyen arkadaşlar sinirli ve gerginim sadece. ve nasıl toparlayacağımı bilemediğim için bu şekilde oldu. doğruluyorum
    edit 3 : elimden geldiğince imla düzeltmesi yaptım çünkü çok çok kötüyüm yaşamayan bilmez. sabahtan beri ağzıma lokma koymadım. anlayışınıza sığınıyorum.

edit 4 : mesleğime kadar uzanan nefret söylemlerinizi üzülerek okudum. iş adamını araya neden koydum?? müdürün anladığı dil bu olduğu için. yoksa araya ücretli öğretmenlik için değil başka iş için koyardım. emin olun ücretli öğretmenlik yapılacak iş değil. kadrolu bir öğretmen sizinle aynı işi yaptığında 3500 tl alıyor.
  • meslektasimin dustugu duruma uzulmekle birlikte, mahalledeki is adamini araya sokma girisimini mide bulandirici buldugum olay.

benzeri bir olayi izmir'de ucretli ogretmenlik yaparken yasamistim. ogrenci (ogretmenler ve gencler bilir) bozuk parayla siranin uzerinde oynadiklari oyunda orta parmagini catlatiyor. veli ile birlikte gelip, benim (muhtemelen okuldaki tek ucretli ogretmen oldugum icin kolay lokma sandiklarindan) cetvelle vurup parmagi catlattigimi iddia ediyorlar. hastaneden rapor alinip karakola da sikayet edilmis.

ertesi gun, mudur cagirip olayi anlattiginda, veliyi okula cagirmasini soyleyip, hemen egitim-sen'i aradim. sendika avukatina olayi anlattim. cocukla para oyunu oynayanlari bulup odaya topladim. avukat okula geldi. veliye, savciliga beni sikayet etmesini, bu arada bizim iftira ve buna bagli olarak tazminat davasi acacagimizi soyledik. diger ogrenciler de avukati gorunce korkudan her seyi anlatti zaten.

bir saat sonra, "asacagim kesecegim, hayatini bitirecegim" diyen veli, iftira davasindan vazgecmemiz icin yalvariyordu. cocugun naklini baska okula alma kosuluyla vazgectik.

demem o ki; hukuki olarak hakli oldugunuzu dusunuyorsaniz mahalle abilerinden degil meslek orgutunuzden destek isteseniz hikayenin sonu farkli olurdu.
  • ulan bakanlıkta çalışan şoför bile posta koyuyor. tam muz cumhuriyeti.
  • madem olayın büyümesi istenmiyor, sen büyüt; twitter üzerinden bakanlığa yaz. başbakanlığı da ekle, chp'yi de ekle. herkes senden duysun. olay gündem olsun. ekle savcılığın takipsizlik kararını da; tam olsun.
  • türkiyede öğretmenler hizmet sektörü elemanı, okullar işletme haline geleli çok sene geçti.
    geçmiş olsun arkadaşım.
  • vay arkadaş ya. olayın, yazarın anlattığı gidişatta ilerlediğini farz ederek hatta inanarak diyorum ki ben böyle düzenin anasını sikeyim.

bu velilerin götü öyle bir kalktı öyle bir kalktı ki anlatmak zor, o yarrak kafalı veletlerine söz geçiremeyip öğretmenin başına atıyorlar, sonra en ufak ses yükseltilse öğretmen suçlu. o çocuk eğitim (!) hayatı bitip de hayata atıldığı zaman ya bir suç makinesine dönüşüp hapsi boyluyor, ya da öğretmene yaptığı atarın giderin diğer insanlara da işleyeceğini zannederek götüne bıçağı yiyor.

söz konusu veli çocuğuna nasıl güveniyorsa, o yaştaki bir piçin yalan söyleyebilme ihtimalini asla düşünmüyor. ulaştırma bakanlığında bir şoför parçası olan vasıfsız gelip bir öğretmene "senin meslek hayatını bitiririm" diye tehdit edebiliyor. ağız kokusunu çekip yalakalandığı üst mevkideki patronuna çıtlatıp birinin hayatını yakabilecek durumda olduğunun farkında. ne yazık ki ülke artık böyle bir yere dönüştü. cahiller, okumuşları bu şekilde ayağının altına alıp ezebiliyor.

müdürün zaten umrunda olmaz, gayet iyi bilirim. başı ağrımasın diye öğretmeni falan savunmaz. herifin ayın 15inde yatan maaşı haricinde hiçbir şey umrunda değil. gerçekten acınası bir durum.

kardeşim sen de bırak ücretli öğretmenliği bilmem neyi. 3 kuruş paraya bu çile çekilmez. atansan bile aynı şeylerle karşılaşacaksın. arkanda savunanın olmayacak. veli ne derse o. bu ülke artık cahil cühelanın ülkesi. arkasında adamı varsa istersen ordinaryüs profesör ol anında harcayabilir, kim olursa olsun.

ayrıca böyle vahim bir durumda imla hatalarına falan takılan beyinsizler sizin de hiçbir farkınız yok.
  • kamera kayıtlarının olduğu yerde suçsuzluğunu ortaya çıkartamıyorsan hocam, kamera kayıtlarının olmadığı bir erde o piçin ağzına iki tane öyle koy ki, en azından için soğusun, haklı şekilde atılmış ol..
    haa, hukuki ve doğru olarak nasıl gelişmesi gerektiğini soruyorsan show tv watsapp ihbar hattı yapıştır gitsin. bayılıyorlar böyle haberlere...

edit:ooo iyi iyi başlık tutmuş, tutma sırası müdürde...
    (bkz: siki tutmak)
  • ücretli öğretmenin iş güvencesinin müşterisine kötü davrandığı 'gerekçesiyle' işine son verilen garsondan farkının olmadığını gösteren hadise.
  • allah'tan veli cumhurbaşkanlığında köpek değilmiş, yoksa size şehirde adım attırmazdı.

adalet zenginler için. hakkınızı ne kadar arasanızda bi şey çıkacağını zannetmiyorum.
  • "öğrencim teneffüste kavga ediyor boynu çiziliyor. ama öyle böyle çizilme değil bildiğin tırnak geçme olayı var." bu kavgayı gören öğrencilerin tanıklık etmesiyle çözülebileceğini düşünüyorum. kavgayı gören muhakkak olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap