şükela:  tümü | bugün soru sor
 • disk, kesk, tmmob ve ttb'nin yaptığı açıkalamayla, 1 mayıs'ın maltepe miting alanında kutlanacağı duyuruldu.

  daha önceden taksim için başvuruda bulunduklarını ancak olumsuz cevap aldıklarını belirtip bu sene maltepe yeni dolgu alanında kutlayacaklarını açıkladılar.

  ne diyelim ne olursa olsun hiç bir kutlama, toplanma taksim'in o ruhunu vermeyecektir tabi ama emekçilerin gür bir şekilde seslerini duyurmaları lazım. tasarruflarını bu yönde kullanmışlar diyorum.
 • her sene o gün tatil diye maltepe sahilde nargile içerdim yalnız başıma;
  her seferinde o günün, bugün olduğunu unuturdum.
  lütfen sahil yolunu kapatmayın.
 • ne düşündüler bilmek lazım tabii ki arkaplanını ama ilk bakışta diktatöre boyun eğmek, kent hakkını ve mirasını burjuvaziye teslim etmek olarak görünüyor.
 • işçinin, işsizin ve emekçinin, sömürülen çocukların sesini, partimizin bayrağını yükseltmeye maltepe’de toplanacağımız işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü. tkp sizi çağırıyor.

  “sizi 1 mayıs gösterilerine çağırıyoruz. daha açıkçası, sizi 1 mayıs gösterilerine türkiye komünist partisi ile katılmaya çağırıyoruz.

  bu çağrımız bir “bayram kutlaması” çağrısı değil. zaten ülkemizde 1 mayıs’ın sıradan, huzurlu bir bayram günü olarak yaşanması mümkün değil. işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününün tam bir bayram günü olması için işçi sınıfının ülkenin dümenini eline alması gerekiyor.1 mayıs’ta eşitlik ve özgürlük idealini, türkiye’nin ve dünyanın aydınlık geleceğine olan ortak inancımızı tkp ile 1 mayıs gösterilerinde paylaşmaya ve göstermeye çağırıyoruz sizi. 1 mayıs günü, komünistler kendi pankartları ile yürüyecek, kendi sözlerini söyleyecek. 1 mayıs gösterilerine belirlediğimiz merkezlerde katılacağız. bu gösterilerde tkp boy gösterecek.
  ...
  biz, ülkenin diri, ileri, aydınlık insanlarının, emek ve özgürlüğün mücadelesini verenlerin güçlü, kararlı, etkili bir şekilde meydana çıkmalarının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. ne fazla ne eksik: 1 mayıs’ın mesajı, 1 mayıs’ın kazanımı o gün ortaya çıkan görüntüde taşınıyor.”

  (bkz: türkiye komünist partisi)

  partiyle 1 mayıs’a!

  tkpninsesi@twitter
 • kazlıçeşme ya da yenikapı'da falan olsaydı bari. fetih animasyonları, kuran tilaveti, nohut pilav, çorbalar vs...
 • 1 mayıs 2018'de halâ bu tip beyinsizlerin var olması gerçekten enteresan.

  naapıcaz yoldaş, burada küba tarzı rejim mi kurmayı düşünüyoruz?
  ama bizim millet karısını-kızını turistlere satmaya sıcak bakmaz, bunu da hesap edin.

  küba ekonomisinin belkemiği bu tür ekonomik faaliyete dayanır da, hatırlatayım dedim.
 • 1 mayıs'ta gösteri yapılmasına karşı çıkanlar fethiye gibi yerlerde kendi kızlarını turistlere, yatlara pazarlayan, ingiliz sermayesinin ayak parmaklarını yalayanlardır. aynı kişiler küba'dan örnek vermişler, küba'da sosyalist devrimden önce 2 kat daha fazla fuhuş vardı ve bugün sosyalist küba vatandaşları türkiye vatandaşlarından daha iyi sağlık hizmeti almaktadır. ek olarak küba, türkiye'nin ilaç satın aldığı ülkelerden biridir. 1 mayıs gösterileri üzerinden küba'ya laf edenler kendi rezilliklerine baksınlar önce. "yılan kendi eğriliğine bakmaz deveye boynun eğri der" diye boşuna denmemiş.

  (bkz: sosyalizm/#14955850)
 • küba ekonomisi hakkında sektörel tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler fakat bildiğim kadarıyla küba ekonomisi gücünü sosyalizmin insana ve emeğe verdiği değerden alır.ayrıca 1 mayısın kutlanması gereken yer taksim meydanı dır.