şükela:  tümü | bugün
  • bundan tam 7 sene sonra muhtemelen güneşli bir çarşamba günü kutlanacak işçi bayramı. güzel geçmesi dileğiyle.
  • şovmenlerin, elinde louis vuittonluların, baba parası yiyen converseli solcuların meydanlara döküleceği gündür.

gerçek işçiler ise, onların pisliklerini toplamak için, ertesi gün o meydanlarda mesaide olacaktır.
  • resmi tatil.
  • resmi tatil olup olmayacağı hiç belli olmayandır.
  • istiklal caddesinde herkesin 25 yıl sonra el ele, kol kola işçi bayramını kutlayacağı gün olacaktır.
  • kıdem tazminatına işçi sınıfı tarafından sahip çıkıldığının gösterilmesi gereken bir gün olacaktır.
  • "...1 mayısların kendi başına bir anlam taşımadığını defalarca söyledik. 1 mayıslar emekçilerin mücadele ve örgütlenme azmini artırıyorsa anlamlıdır. bu 1 mayıs öncelikle türkiye’de halkın ekonomik krizin faturasını ödememe kararlılığını yansıtmalıdır. seçim sonuçlarına ilişkin siyasi iktidarın manipülasyon ya da kabullenmeme girişimleri de elbette bir gündemdir ve protesto edilmelidir. 1 mayıs bunun için de kürsüdür. ek olarak 1 mayıs, türkiye’de “bu düzen değişmeli” diyenlerin sesinin gür çıktığı, örgütlülüğün kendini gösterdiği bir gün olmalıdır. tkp bütün bunlar için üzerine düşeni yapacak. bu anlamda halkımızı bu 1 mayıs’ta “ben de yaşanası bir türkiye için kolları sıvıyorum, boyun eğmiyorum, bu mücadeleye gönüllüyüm” demek için tkp saflarında 1 mayısa katılmaya çağırıyoruz."

kemal okuyan
    http://haber.sol.org.tr/…i-kolaylastiracagiz-261121
  • "31 mart seçimlerinde, ekonomik krizin bedelini bizlere ödetmeye çalışan; taleplerimizi, bu talepleri ifade etme hakkımızı, sendikalaşma mücadelemizi, antidemokratik uygulamalarla baskılamaya çalışan iktidara karşı önemli bir tepki ortaya çıktı.

şimdi bu tepkiyi, birleşik ve örgütlü bir mücadeleye dönüştürme, bir işçi-emekçi seçeneği örme zamanı! işyerimizde, mahallemizde, sınıf örgütlerimizde ortak taleplerimiz etrafında bir arada durmanın olanaklarını ve araçlarını yaratma zamanı!"

işçi demokrasisi partisi'nin 1 mayıs çağrısı http://gazetenisan.net/…cin-1-mayista-alanlardayiz/