şükela:  tümü | bugün soru sor
 • paco rabanne'nin yeni erkek kokusu. fena halde kalıcı ve etkileyici bir parfüm. denemek için sıktıgım kokusu 10 gündür yogun bir şekilde saatimden yayılmaktadır.
 • kokulu arı maya silgisi gibi kokan parfüm. ya da bir terslik var burunlarımızda.
 • mat gordon isimli, kanadalı, karnıma ağrılar sokan güzellikte bir modelin oynadığı, dikkat çekici bir reklamı olan paco rabanne ürünü. bir insan bu kadar mı seksi parmak şıklatır bu kadar mı büyüleyici hareket eder yahu..
 • carrefour'da satıcı beyefendinin "şimdi alırsanız bunu türkiye'de kullanan ilk insanlardan biri olabilirsiniz. 10 - 15 gün sonra başkalarından duyduğunuzda çok üzülürsünüz" diye satmaya çalıştığı parfümdür.
  yoldan geçerken aklıma esip parfüm alacak kadar zengin olaydım belki alırdım belki almazdım emin değilim de (kokuyu o kadar sevemedim zira), o gün aynı parayla akvaryum kurdum. şuan odam nem ve yem kokuyor lakin daha mutluyum. canlarım benim, akvaruma ben yaklaşıyorum onlar da gelip suratıma bakıyor. o parayla parfüm alsam, seksi ama yalnız olsam daha mı iyiydi?

  aylar sonra: iki ki almamışım o parfümü lan, işi büyüttüm, ilk akvaryumun 6 kat hacmine çıktım, yüzlerce balık doğurttum. sizi seviyorum platiler, tetralar, çöpçüler, vatozlar, midyeler, karidesler.
  (gören de ciddi ciddi "mm, hangisini alsam, parfüm mü alsam balık mı alsam" dedim sanacak)

  yıllar sonra: yalan her şey, gitti bir metre akvaryum, geldi bir metre el emeği göz nuru iguana kafesi.

  yıllar yıllar sonra: her şey hepten yalan. iguanam, canım tensom da gitti. onun anısına yazdığım iphone uygulaması kaldı sadece. kafesi de ellerimle yaptığım gibi ellerimle kırdım. insanoğlu kuş misali.

  yıllar yıllar yıllar sonra: her şey hakikaten çok müthiş yalan. şaka şaka, bazıları gerçek. şimdi gerçekten yıllar sonra bakınca biraz rahatsız oldum. efendim akvaryumu balıkları öldürüp dağıtmadım, midyeler toprağı kaldırıp suyu geri dönüşü çok zor şekilde bozduğu için, balıklar ölmesin diye dağıttım.

  iguana maalesef yalnızlıktan öldü, yükseklisans asistanlığım dünyanın en kötü görsel sanatlar bitirme projesi hocasının arkasını toplamakla geçtiği için, eve sadece haftasonları dönebiliyordum. iguana sosyal hayvan, depresyona girdi baya baya. sağlığı düşmeye başladıktan sonra bir şey yapamadım.

  bunları niye anlatıyorum şimdi? birazdan bülbül kafesi bakmaya başlayacağım da, hayvana bak öldürüp öldürüp yenisini alıyor demeyin diye :s

  yıllar x 4 sonra: yıldız ispinozlarım kuluçkaya yattı mihihi

  ucunu ben de kaçırdım: gerizekalıların altı yumurta doldu hepsi boş lan dede olamıyorum.

  nihai: değil hayvan beslemek, kendi yuvam var mı, hangi ülkede falan onu bile bilmiyorum. artık en fazla yapay zeka beslerim feed_dict ile. büyümüyor, halıları kirletmiyorlar zaten. zorlarsan konuşuyor ve hayal de kuruyor. bülbülden iyi. onlar da kardeşimin çocuğu artık.
 • kokusu nasıldır bilmiyorum ama sırf reklamı için bayağı bi rağbet görecek parfüm. hatta sırf reklamı için bile alan olacaktır. hani sağda solda biri olurda kokuyu sorarsa, akıllara önce reklamını getireceğinden karizmatik etkisinde bırakabilir.
 • hem hanımlara hem erkeklere hitap eden müthiş bir reklam filmine imza atmıştır. model hiç mi hiç tipim olmasa da kendinden emin ve şahane dansından, parmak şıklatmasından gözlerimi ayıramamaktayım. müziğin de etkisi büyük tabii. parfüm nasıl kokuyor diye merak içinde bıraktı beni tv başında. çok çekici çok.

  jingle: chemical brothers - do it again
 • türkiye'de sadece sevil mağazalarında satılmakta olan marka.
  böyle de bir basın bülteni var etrafa dağıtılan

  cazibe geri döndü
  zaman erkeksi kişiliğin geri dönüş zamanı… arzular ve zevkler, baş döndürücü, eğlenceli ve gösterişli… paco rabanne 1 million çekiciliğini kullanarak elinin bir hareketi ile istediği her şeye ulaşabilen erkeğin parfümü…
  altın ve parfümün erkeksi gücü
  parfüm ışıl ışıl notalar eşliğinde neşeyle başlıyor. greyfurdun, nanenin ve kan portakalının tazeliği büyülenmeye davet ediyor. orta notanın nadir yoğunluğu absolut gülü, tarçın ve baharatlı notalarla beliriyor. saflaştırılmış çekiciliğin ve iddialı erkeksiliğin çarpıcı kontrası olan parfüm son olarak derinin, beyaz odunun, amberin ve endonezya’dan paçuli esansının kadifemsi ahengini keşfettiriyor.
  krallığın ve derinden gelen erkeksi kuvvetin sembolü altın ile savaşçı ruhun yeni deneyimi…
 • keşke reklamı kadar güzel olsa bu koku ancak geçenlerde üstüme sıktılar bundan ve kesinlikle beğenmedim. beğenenleri olabilir pek tabi, hugo boss soul'a asla rakip olamayacak kokudur kanımca.
 • türkiye de reklam sektoru'ne örnek olması gereken bir reklama sahip üründür.

  a plus (bkz: müşteri segmentasyonu) denilen kavram bir uzay terminolojisi olmayıp şaklabanlıktan ve saçmalıktan kalın bir çizgiyle ayrılmaktadır. (bkz: yapı kredi adios kart reklamı)
  (parfüm reklamı ile kredi kartı reklamını mı karşılaştırıyorsun diyen reklam sektöründeki dostlarımıza cevabım evettir. zira konu ürün değil reklamın hedef kitlesine seslenme şeklidir. kaldı ki bu reklam bırakın a plus ı z minus ta bile beğeni uyandırarak ürünü almayı en azından düşündürtüyorsa, bu da reklam başarılı demektir. )

  konudan bağımsız olarak adios'a kafam girsin. *

  sevil parfümeri'deki indirimli satış fiyatı 139,32 tl olan üründür.
 • fondaki muzigin chemical brothers'tan* do it again oldugu reklam