şükela:  tümü | bugün
  • türk halkıdır.
    an itibariyle sadece twitterdaki t a m a m twitlerinin sayısı 1 milyonu devirdi.

tarihin hiçbir döneminde beş harfe bu denli büyük anlam katılmamıştı. sessiz çoğunluğun yakarışı oldu, ruhumuza heyecan, dünyamıza umut kattı.

artık t a m a m!

edit: türkiye ekşi sözlük ve twitter'dan ibaret değilmiş. tüh bak görüyo musun biz yanlış biliyormuşuz. aşağıdaki über zeki suserlar aydınlattı bizi.

edit 2: slaktivism kavramını öğrenmişken psikolojik üstünlük kavramını da öğrenseydin kombo olurdu.

edit 3: bugüne kadar sosyal medyada "bindirilmiş kıtalar* ile bu denli bir twitter etkileşimine erişememiş olanların, bu manzara karşısında "şör öttöfö böt köllönöyö" demesi son derece normaldir. bu arkadaşları devam içerikli taglere alalım.

son edit 4: t a m a m etkileşimi herkese tekrardan umut ve heyecan kattı. fakat bazı suserların dediği gibi bunu fiiliyata dökmezsek bir anlamı kalmaz. 1 milyon twit atan vatandaşın yarısı seçim günü sandık başında dursa, her şey çok daha farklı olur. bu sebeple bknz;

sandık gücü hareketi
    iyi parti gönüllü formu
    chp gönüllü formu
    *
    *
  • her seçimde böyle gaza gelip gelip yeniliyoruz,yeter! o 1 milyon arkadaş kendini çok rahat hissediyordur şu anda,üzerime düşeni yaptım diyerek.hayır arkadaşım üzerine düşeni tweet atarak yapmadın seçim gecesi yapacaksın üzerine düşeni. tweet atarak vatan kurtaranlardan sosyal medyadan ağlaşıp ysk nın önüne gidemeyenlerden bıktık be kardeşim.
  • (bkz: slacktivism)
  • sayesinde slacktivism kavramını öğrendiğim boş beleş eylemi yapan halktır ahahaha. yahu alttaki tanıma bak, tam benim yaptığım tanımların aynısını yapmış gavur. ah harcanıyorum aaahhh: " iyi hissetmek, kişisel olarak bir şey yapmış olma tatminlerini sağlamak amacıyla yaptıkları pasif eylemcilik..."

--- spoiler ---

ingilizce slacker (tembel, uyuşuk )ve activism (eylemcilik) sözcüklerinin birleşimiyle oluşmuş, internet ve sosyal medyada yaygın eylemcilik biçimi. insanların kendilerini iyi hissetmek, kişisel olarak bir şey yapmış olma tatminlerini sağlamak amacıyla yaptıkları pasif eylemcilik hareketlerine denir. kampanyanın bilinirliği ve çok insana ulaşması gibi bir avantaj dışında, slacktivist denilen pasif eylemci için "ben zaten bu iş için bir şey yaptım" duygusu yaşatacağından, aslında yapılması gerekenlerin yapılmaması, umursanmaması anlamına da gelmektedir.
    --- spoiler ---
  • elbette twit atarak ülke kurtarılmaz, gereksiz tatmin duygusuna da kapılmamak gerekir ama psikolojik üstünlük kurmak da önemlidir. özellikle ciddi sayıda muhalif insanın umutsuz olduğu bir dönemde bu insanlara umut aşılamak için muhalefetin rüzgarı arkasına alması, sesini duyurması açısından önemli bir gün oldu. erdoğan kendisine karşı kullanılacak sloganı bizzat kendi üretmiş oldu.

şimdi rehavete kapılmadan çalışmaya devam etmek gerekiyor.
  • moral bozmak istemem ama. seçmen sayısı bazında %2'ye denk gelir. fakat seçmenlik şart için lise diploması istenseydi, sağlam bir yüzdeye denk gelebilirdi.
  • twitter'da son durum

tamam: 1 milyon +
    devam: 60 bin +

inşallah bu akım bu köhne zihniyetin tamam'landığının göstergesidir.
  • reis, muhalefete çok güzel slogan verdi. hem kendi manifestosu istediği etkiyi yapmadı hem kendi kalesine gol attı. galiba bu sefer olacak. hadi inşallah.
  • bir cok umutsuz secmene cesaret vermiştir.