şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilk tur hdp barajı geçsin diye 1 milyon oy destek verin ikinci tur biz de size 6 milyon olarak o oyu geri verelim şeklinde olan hdp sözcüsü ayhan bilgen teklifidir...
    kişi fark etmeksizin hem de, meral hanımı da, muharrem beyi de demiştir. yani kişilerin önemi yok. biz bu iktidara karşı bir savaş veriyoruz diyor adam haklı...
    allahtan böyle herifler çıkıyor televizyona. allah rızası için kılıçdaroğlu ve pervin buldan gibi tipleri son 6 gün uzak tutun ne olur ya televizyonlardan.

aklında acaba hdp 2. turda bizi destekler mi sorusu olanları rahatlatmıştır;).
    herkes üzerine düşeni yaparsa
    bu iş tamam...

edit: kaynak götüm değil dostlarım, aha kaynak 12:05 den sonrasına bakın izleyin...

https://youtu.be/obibm_zztjs
  • kapalı kapılar ardı diye bir şey vardı sanki.
  • mafyadan kurtulup, hukuk düzenine dönebilmenin tek yolu mafyanın güç kaybetmesidir. o yüzden oldukça makul.
  • olum böyle güzel şeyleri duydukça umutlanıyorum lan. aferin size. sizden sözse benden de söz.

(bkz: sözüne söz kardeş)

güzel günler göreceğiz laaannn.

edit: promasyonbilet
    bi ay em
    times new cingene
    kardeşlerim bana pkk'li demiş. osur osur ipe diz amk çomarlarını *

bu arada aynı minvaldeki mesajlar için şimdiden şuraya şunu bırakayım zira bunlar mesaj at at bitmeye bilir.

(bkz: hoşt lan kışt)`:=))`
  • ikinci turda ince'ye oy vermeyecek hdpli varsa zaten siktirsin gitsin...

hdp'nin baraji gecmesi icin kesinlikle desteklenmesi gereken kampanyadir..

eger meclisin cogunu akp ele gecirirse, cb seciminin pek bir anlami kalmayacaktir.
  • ortaokul 2. sınıftaydım ergenliğe yeni girmiş hormonlar tavanda bir şekilde ortalarda dolaşırken bi baktım her sene teşekkür veya takdir gelen karne dibe doğru iniyor. yine çok kötü değil ama teşekkür almam hayal gibi görünüyordu. neyse ben tek tek bütün hocaların yanına gittim. dedim hocam "teşekkür" alacağım ama 1 puanım eksik siz verir misiniz? hepsi tamam yörük hallederiz dedi. sene sonunda "takdir" almıştım.
    ben bunu hayatımda bir kere yaptım daha sonraki seneler bu işi şansa bırakmadım hiçbir zaman.
    peki ya siz? size verilen emanet oylarla neler yaptınız?
  • sandık dayanışması oy sayısından daha fazla anlamları olan önemli bir kardeşlik projesidir. siyasi varlıkları devlet kurumları tarafından sistematik olarak engellenen grupların halkın iradesiyle siyaset imkanına kavuşmasını mümkün kılan en değerli dayanışma türlerinden biridir. burada sadece hdp'den bahsetmiyorum. saadet partisi ve iyi parti de hdp ile aynı durumda olmasalar da onların da aynı mekanizmayla siyaset alanının dışına itilmeye çalışıldıkları açıkça ortada.

chp seçmeninin barajı engeline karşı hdp'ye verdiği desteğe elbette devam etmesi gerekiyor. fakat daha önemlisi kürt seçmenin artık tehditlere boyun eğmeyerek chp'ye fırsat vermesi gerekiyor. türkiye'de ülkeyi birleştirme ihtimali olan parti chp'dir, geçmiş günahları yok sayılsın demiyorum, chp'nin bunlarla yüzleşmesini istemek meşru bir taleptir. fakat yüzleşmek çıkıp televizyonlarda popülizm yapmak değil, kürtlere kürtlüklerini inkar etmeden hem yasal hem de kültürel olarak eşit yurttaşlık imkanı sağlamaktır. yani yüzleşme pratikle mümkün olabilir. akp bunu yapmadı, yapamadı değil yapmak istemedi. bir tercih olarak yurttaşlığı etnik ve dini milliyetçilikle sınırlandırdı. chp'nin bu sorunu aşabilme potansiyeli var ve bu imkanı değerlendireceklerine inanıyorum.

ayhan bilgen'in sözleri oldukça anlamlı ki kendisi şu anda hdp'de başkanlık koltuğunda bulunması gereken kişiydi. hdp seçmeni halihazırda ince'ye büyük sempati gösteriyor, bu durum hem kürt seçmen hem de hdp için büyük bir fırsattır. seçim kaybedilse de kardeşliğin kazanıldığı bir ülke için bu dayanışmanın büyütülmesi gerekiyor.
  • atatürk'ün partisi için gerçekten müthiş bir başarı hikayesi. vekillerden sonra seçmen takası başladı.

edit: ak parti yaparsa ülke bölünüyor, chp yaparsa ülke bütünleşiyor!! vay be ..
  • yurtdisi secmeni olarak uzerimize duseni yaptik, bekliyoruz hdp'li dostlar. sira sizde.

edit: ouvv aktroller cildirmis.
  • hdp’nin baraj altında kalması akp’ye yarar arkadaşlar. hdp’nin baraj sebebiyle çıkartamadığı millet vekkilerini de alarak tek başlarına iktidar olmayı hedefliyorlar.

duygusal davranmayalım hdp’ye oy verelim.