şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu şartlarda cadde üzeri bir küçük dükkan alıp, ya kontör telefon türü, yada döner ayran sat. kira derdin olmasın. akşamları eve giderken harçlığını çıkar yeter.
  • paranın cinsine göre değişir.
    dolar/euro ise bebek ürünleri satardım. e-ticaretle de desteklerdim.

yok tl ise 1-2 ev alır kiraya verirdim.
  • iki ev alıp kiraya veririm. aylık 5000 tl net kazanç. param değer kaybetmez. iflas etme riski de yok.

edit: emekli memur zihniyeti. benden ticaret erbabı olmaz.
  • spesifik bir soru cümlesi, bir çok alt metni olmadan fikir beyan etmemek gerekir.

1 milyon'un ile direk piyasaya atılacağımızı varsayarsak ve borçlanma gibi bir seçeneğimiz olmayacaksa ilk olarak vergileri ve masrafları hesaplamamız gerekir. kuracağımız işe göre paramızın minimum %20'si ile max%45'i vergilere gidecektir. borçlanma şansımız olmadığı için düşünürsek ve ticaretin altın kuralına göre hesap yapacaksak (yatırımın kadar bankada paranın olması yada ilk 1 yıl tüm masrafları karşılayacak paranın olması) en az 300.000'ini kenara ayırmamız lazım. ne iş yaparsak yapalım o paranın 500.000'ini feda ediyoruz.

istanbul gibi bir yerde, eğer kendi uzmanlığınızın olduğu bir mesleğiniz yoksa en mantıklısı, bir dükkan satın almak (kira olmamalı) ve ufak ticari işler yapmak. dükkandan kalan paraya göre işi seçersiniz.
  • gemicik alırdım, ülke yöneten bir arkadaşımın söylediğine göre gerisi kolaymış.
  • çok gizli bir bilgi ama sushi bar *
  • *300.000 tl ile araç alım satımı yaparım.galeri açıp vergi vermeye gerek yok bir sahibinden üyeliği yeter araçları da mahalleye koyarım.
    *600.000 tl'yi gayrimenkule bağlarım bir nevi alım satım.temelden daire alıp satmak buna örnek.arsa almak falan da olabilir.
    *100.000 tl ile altın alıp koyarım bir köşeye.(altın,oldu ki işler boka sardı kaçmak için)

parayı iyi işletebilirseniz çok fena paralar kazanabilirsiniz.
    not:dikkat ettiyseniz hiçbir şekilde dükkan açıp vergi vermiyoruz.

edit:ülke yaprağı yedi arkadaşlar bir milyonunuz varsa ülkeden gidin.
  • islak mendil toptanciligi
  • sehirden çok uzak bir yere tavuk çiftliği falan açardım.

zaten istanbul için konuşuyoruz, şehir oraya da gelir. zarar bile etsen arsası zamanla amorti eder.