şükela:  tümü | bugün
  • şaka gibi geliyor ama değil. 2018'in ilk yabancı dil sınavı 1 nisan günü yapılacakmış.

ösym, sınava gelenlere kitapçığı dağıttıktan sonra şaka şaka diyebilir.

sınav tarihi

başvuru tarihi: 7 şubat 2018-15 şubat 2018
    geç başvuru tarihi: 28 şubat 2018
    sonuç tarihi: 26 nisan 2018

33.75 alarak çıktığım yolda en az 50 almak için gireceğim mümkünse 70 almak için yırtınacağım sınav olacak.

diğer yds tarihi:

(bkz: 9 eylül 2018 yds)
  • 5 kasım yökdilinden 80 üstü alacağım için beni ilgilendirmeyen sınav. ha girersem de 65 70 banko.
  • 80 üstü alacağım sınav. -aha buraya- yazıyorum.
    aha buraya.

edit: (bkz: alamadı)
  • olm çalışmadıysanız ve üstelik fakirseniz girmeyin lan.

zaten zenginseniz gidin gezin pazar günü. ne işin var sınavda. :/(
  • benim için yine maraton başlıyor. c seviyesi de yetmiyor b lazım.
    bu yıl da asgari ücrete tabi olmamak için ösymye bir asgari ücret fişekleyeceğim gibi görünüyor.
  • başvuru için siteye girdiğimde "ekşici olduğunuz tespit edildiği için otomatik olarak 95 puan almış sayılmaktasınız. sonuç belgenizi yazdırmak için aşağıdaki linke tıklayın" şeklinde bir mesajla karşılaştığım sınav.

not: 88,75
  • en az 70 puan almak amacıyla gireceğim sınavdır.
  • o ne gızz?

--- spoiler ---
    ösym;

abi ben işi bıraktım yine geçenlerde. bıldırki hurmalar var ya, onlar şimdi tırmalıyor beni. hazırımdan yiyorum yani. o da bitiyor ve benim tekrar çalışmaya başlamam için en uygun zamanım mart ortaları. maaş nisanda yatar o da eksik yatar. hadi aylık borçları kapattım diyelim o süreçte.
    ben ne yicem?

bak böyle böyle sebep olacaksınız kötü yola düşeceğim artık.
    --- spoiler ---

şu ''güncelleme''den sonra format güncellemesi de yapılmalı. ama olumlu yönde bir güncelleme olmalı bu. şu işi çözemeyen kaç kişi kıvranıyor piyasada.

millet aç aç.
  • benim için özel bir önemi haiz yds oluyor efenim kendisi , çünkü 5 yıl once bu günlerde ösym merkezinde çekildiğim foturafta o gün derdim neydi bilmiyorum ama mal gibi çıkmışım, öyle böyle değil öyle böyle değil ölmeyi unutmuşum gibi bakıyorum. neyse efendim yıllar su gibi geçerken ben bir yandan ingilizcemi geliştiriyor bi yandan da kişisel bakımıma önem veriyor o gün için moral depoluyordum. velhasıl o gün bugündü ve malesef son gündü .haliyle bir izdiham, bir nümayiş her neyse ben her ekşici kardeşim gibi +90 puanm ve fit ficudumun verdiği özgüvenle ösym merkezine girdim, o demirbaş kayıtlı zimmet harikası kameraya zerre kaygı duymadan delen bakışlarla bakacaktım. a1 tabir ettiğimiz 95+ notumu hayat dolu yüzümle taçlandıracaktım. fakat nerden çıktıysa o *mına koyduğumun kare ceketli götoşu yok mu tam bana sıra geldiği anda öne attı kendini dedi ki ben çok az farkla kaçırdım şansa bak ki geliyor benim sıramın yandığı masaya yalvarıyor düdük. ben de kaç yıl beklemişliğin verdiği sabırsızlık ve türkü 10 kaplan gücünde gazlayan haklı olmanın verdiği gururla ''dedim k ben dedim daha öndeyim neden önüme geçiyorsun, way efendim dedi ben işten geliyorum da falan da ulan dedim ben de bu takım elbiseyle yalıkavaktan mı geliyorum amına koyim. çekılşle dedim .güvenlik bağyan da beni arkalayınca fotoğraf çekilmek üzere koltuğa oturdum .ama ben artık 5 dk önceki ben değildim.sinirim bozulmuştu bikere *mına koyduğumun iyi aile çocuğu kılıklı mazbut memur tipli maymunu yüzünden angry bird gibi bakıyordum kameraya , bu tatsız anıyı 5 yıllığına ölümsüzleştirecek biçimde. göt kareli, sorsan hedefi 50 almaktır.

ey ösym başkanı sözüm sana burayı okursan bana bir foturaf şansı daha ver. adam ünal yarımağan ceketi giymişti resmen, ali demir gibi bıyığı vardı diyorum