• şaka gibi geliyor ama değil. 2018'in ilk yabancı dil sınavı 1 nisan günü yapılacakmış.

ösym, sınava gelenlere kitapçığı dağıttıktan sonra şaka şaka diyebilir.

sınav tarihi

başvuru tarihi: 7 şubat 2018-15 şubat 2018
    geç başvuru tarihi: 28 şubat 2018
    sonuç tarihi: 26 nisan 2018

33.75 alarak çıktığım yolda en az 50 almak için gireceğim mümkünse 70 almak için yırtınacağım sınav olacak.

diğer yds tarihi:

(bkz: 9 eylül 2018 yds)
  • olm çalışmadıysanız ve üstelik fakirseniz girmeyin lan.

zaten zenginseniz gidin gezin pazar günü. ne işin var sınavda. :/(
  • en az 70 puan almak amacıyla gireceğim sınavdır.
  • o ne gızz?

--- spoiler ---
    ösym;

abi ben işi bıraktım yine geçenlerde. bıldırki hurmalar var ya, onlar şimdi tırmalıyor beni. hazırımdan yiyorum yani. o da bitiyor ve benim tekrar çalışmaya başlamam için en uygun zamanım mart ortaları. maaş nisanda yatar o da eksik yatar. hadi aylık borçları kapattım diyelim o süreçte.
    ben ne yicem?

bak böyle böyle sebep olacaksınız kötü yola düşeceğim artık.
    --- spoiler ---

şu ''güncelleme''den sonra format güncellemesi de yapılmalı. ama olumlu yönde bir güncelleme olmalı bu. şu işi çözemeyen kaç kişi kıvranıyor piyasada.

millet aç aç.
  • yine uyuklaya uyuklaya 98 alacağım sınav.
  • son gün kayıt oldum. şu an gramer çalışıyorum. elimde kaynağım yok. sınavda nereden ne çıkar sadece bi yerden okudum, tecrübem yok. ne bok yemeye kayıt oldum hiçbir fikrim yok. hayatta hep böyle hızlı kararlar verip yanlışı seçerim zaten.
    internetten indirdiğim kaynaklarla sınava tedirgin adımlarla koşuyorum. tek tutunacak dalım, bölümüm ingilizce olduğu için aşinayım bir çok şeye fln :')

100 lirayı ekmek ettim gibi hissediyorum ama bakalım.
    sonuçlar açıklanınca editlerim.
    tanım: 100lirayı heba ettiğim sınavdır.
  • bol bol parça ve makale okunarak girilmesi gereken sınav. taktikmiş stratejiymiş bunlar boş işler. google translate de var halihazırda. hatta bir makale sitesi önereyim oradan faydalanabilirsiniz sınava kadar.

link

tanım: kelime bilgisi ve anlama yorumlamanın önem arzettiği sınav.
  • ösym, katılmak isteyip de başvuruyu kaçıranlar için bugün 2. bir şans tanımış.

(bkz: #74586705)
  • ekşi sözlük yazarlarının yine 90 üstü puanlar alarak göğsümüzü kabartacağı sınav olacaktır. bunu sadece sınavdan önce 3-5 paragraf okuyarak başarmaları da ayrı bir gurur kaynağıdır.

gramer çalıştıkları ise hiç görülmemiştir.
hesabın var mı? giriş yap