şükela:  tümü | bugün
  • cankayada, 7 universite ogrencisinin ölümüne neden olmuş faciadır.
    kaynak, haberturk.
  • 7 gençten bahsedilen facia. ister dogalgazdan olsun ister komurden olsun cok acıdır.
    http://www.hurriyet.com.tr/…em/10681344.asp?gid=229
  • uzucu olaydir. allah rahmet eylesin. bunun muhabbettini, dun gece yaklasik ayni sayida arkadasla evde eglenirken yapiyorduk. insan sabah uyanip da boyle bir haber okuyunca daha bir urperiyor.
    ancak anlamadigim mevzu sudur; hurriyet.com'da haberin altindaki yorumlari okudum da, yine devlete, hukumete giydirilmis. ben anlamiyorum insanlari. dogalgaz zehirlenmesi durumu mevcut ortada, devlet ne yapsin? her evin bacasini, borusunu, sobasini tek tek mi kontrol edecek. el insaf diyorum, zira cahillik kotu bir sey.
  • 2009 sabahının en kötü en üzücü haberidir.
  • birlik mahallesi'nde ailesiyle oturan bir bilkent hukuk öğrencisinin ailesi izmir'e gidince eve arkadaşlarını çağırıp yılbaşını geçirmesi ardından olmuş üzücü olay. normalde apartmanlarda her dairenin ayrı bacası olması gerekirken olayın gerçekleştiği apartmanda tüm daireler için çatıda ortak bir baca mevcutmuş...
  • 7 annenin, 7 babanın, 7 ablanın, abinin, kardeşin hayatının bitmesi, yakınları için hayatın anlamını yitirmesi demek olan olaydır.
    'sorumluları' için hayat devam ediyor.
    bizim için de hayat devam ediyor; tabii birgün bizim de başımıza benzer bir olay gelene kadar.
  • doğalgazın bakım istemesi, karbonmonoksit ölçümü istemesi ve devletin bu gibi kontrolleri zorunlu tutmaması ile çanak tuttuğu faciadır.

zamanın ötesinden gelen edit:

2008 şubat ayında bir gece şiddetli başağrısı ile uyanmam ve ayağa kalkmak için yatağımdan doğrulduğumda, saatin 5.00 olduğunu farketmem ve yere düşmem bir oldu. ayaklarımın üstünde duracak halim yoktu ve hemen başucumdaki telefon ile kuzenime gelip beni hastaneye götürmesi için haber verdim. kuzenim geldiğinde ben yarı baygındım, diğer odadaki ise ablam çoktan bayılmıştı. hastanede ablamın kanında %48 benim kanımda ise %44 karbonmonoksit olduğunu öğrendik. bilinç kaybının %10'da başladığını, %30'da uykuya geçildiğini ve %50'de ölüm gerçekleştiğini düşünürsek bu facia herkesten çok beni ve ailemi etkilemiştir. 1 gün yoğun bakımda, 5 seans basınçlı oksiyen odalarında geçirdikten sonra öğrendikki baca tıkanmış ve içeriye gaz dolumu başlamış. ve bu o kadar uzun süreçte gerçekleşmişki vucut günlerce karbonmonoksite bağışıklık kazanmış ve %44 karbonmonoksit beni telefon kullanmaktan aciz kılamamış.

karbonmonoksit gazı renksizdir, kokusuzdur ve tek belirtisi baş ağrısıdr. başım ağıyor biraz uyuyayım geçer derseniz uyanamazsınız. doğal gaz kusturur, kokar ama yanmış doğalgaz (karbonmonoksit) belirtisi sadece sıradan bir başağrısıdır. alınabilecek tek tedbir ise kombi yakınlarına koyulabilecek bir karbonmonoksit alarm cihazıdır. evde yapılacak kontrollerdir ve millet olarak zorunlu olmadıktan sonra kontrol yaptırmıyoruz. geçen sene bu olayı yaşamama rağmen bu sene ben dahil herhangi bir kontrol yaptırmadım ama içim acıyor şimdi sesimi nasıl uzaklara duyurabilirdim diye...

evet facia acıdır, sonrasında görülen sözde müslüman tavırları dahada acıdır. bize öğretilen ölülerin arkasından konuşulmaması dua edilmesidir. allah rahmet eylesin, mekanlarını cennet eylesin...
  • yeni yılın ilk sabahında beni üzüntüye boğan çok acı bir olay. muhtemel bir ihmalin kurbanı gencecik 7 üniversite öğrencisi hayatını kaybetmiş. bir anne olarak bu acıyı çok derinden hissedebiliyorum. böyle korkunç bir olayın başıma gelmiş olma olasılığını düşünmek bile beni kahretmeye yetti. çok yazık çok.
  • mesai saatleri içerisinde yıllık denetim yapmakla sorumlu görevlilerin ben kendi mesaimde iken gelip sonra kapıya "evde yoktunuz, biz onayladık ama bacanıza bi baktırın" notu iliştirmesi ile hiç bir ilintisi olmayan üzücü durum.