şükela:  tümü | bugün
 • ortaköy'de bir gece kulubüne silahlı saldırı yapılmış.

  ortaköy'de ünlü bir gece kulübünde silahlı saldırı gerçekleşti. yaralıların olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

  üstedit: sadece sputnik'in haberinin içeriğini aldım çünkü neredeyse her kaynaktaki bilgiyi yazmışlardı, diğer kaynaklar da entry'nin sonunda. ayrıca gerçekten çok üzücü ve vahim bir saldırı. başımız sağolsun.
  --
  istanbul valisi vasip şahin, saldırıda biri polis en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “saat 01.15 sıralarında bir terörist uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, sonra bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmesi sonucu maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırarak maalesef bugünkü olayı meydana getirmiştir” dedi.

  hürriyet muhabirlerinin aktardığına göre, saldırgan ya da saldırganlar kalaşnikoflarla içeri girip çevreye ateş açtı. çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. 'saldırganların arapça konuştuğu iddia edildi' olay anında 700-800 kişinin bulunduğu belirtilen mekana saldırı düzenleyen kişilerin arapça konuştuğu iddia edildi. yaralıların götürüldüğü şişli etfal hastanesi'nde bulunan cnn türk muhabiri, saldırıda yabancı uyruklu kişilerin de yaralandığını aktardı. © aa/ yasin acar reina'da silahlı saldırı 'amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti' reina’nın sahibi mehmet koçarslan, hürriyet muhabiri toygun atilla’ya yaptığı açıklamada, “içeri giren şerefsizler kalaşnikoflarla taramışlar. amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. sonra ne oldu? göz göre göre bu saldırı meydana geldi” diye konuştu. ?t24’te yer alan habere göre görgü tanıkları, iki kişinin düzenlediğini ve silahlı saldırı öncesinde patlama duyduklarını iddia etti. 11 yaralı şişli etfal hastanesi'ne nakledildi 11 yaralının şişli etfal hastanesi’ne nakledildiğini belirten cnn türk muhabiri fulya öztürk, yaralıların arasında durumu ağır olanların da bulunduğunu kaydetti. ?gece kulübü çevresinde önlem alan polisin olaya ilişkin çalışması devam ediyor. (sputnik)
  --
  recep tayyip erdoğan'ın açıklaması

  kemal kılıçdaroğlu'nun açıklaması

  diğer ülkelerin açıklamaları

  son bilgi:
  saldırı saat 01.15 sıralarında meydana geldi. gece kulübüne taksiyle gelen saldırgan, önce girişteki polise ardından içeride eğlenen vatandaşların üzerine uzun namlulu silahla ateş açtı. saldırıda 1 polis şehit olurken, aralarında yabancı uyrukluların da olduğu 38 kişi hayatını kaybetti. saldırıda yaralanan 65 kişi okmeydanı, şişli etfal ve çevredeki özel hastanelere sevk edildi. yaralılardan 4'ünün durumu ağır.

  kaynak cnn türk

  kaynak ntv

  kaynak sputnik

  kaynak hürriyet

  sonedit: saldırgan esenyurt'ta yakalanmış. (bkz: 17 ocak 2017 reina saldirganinin yakalanmasi)
 • az önce o tarafa doğru çok sayıda polis arabası gitti. sanırım reina'da olmuş.

  edit: isid'in ustlendigi soyleniyor.

  edit2: şu durumda bile birbirimizi yiyoruz. ölümlere seviniyoruz. biz hepimiz ölmüşüz çoktan beyler. 80 milyonluk yürüyen ölüler ülkesi.
 • (bkz: reina)
  kapıdaki insanların ve korumaların uzun namlulu silahlarla tarandığı, içerde taramaya devam ederek el bombaları atıldığı ve çok sayıda yaralı olduğu iddiası var. saldırganlar en az iki kişi ve noel baba kılığındalar. denize atlayanlar, kendini wcye kitleyenler ve rehin alınan insanlar var. umarım bataclan veya orlando saldırıları fibi kötü bir sonuçla karşılaşmayız.
  edit : olay anında reina önünde polislerin olduğu ve yaralılar arasında polislerinde olduğu iddiası da var.
  edit 2: 1 polis 1 sivil 2 vatandaşımız şehit olmuş olabilir.
  edit 3 : görüntülere göre ölü sayısı artabilir, en az 30 yaralı var. içerde insanlar rehin alınmış durumda polis operasyon hazırlığında.
 • 2017'yi ilk gününden zehir etmiş saldırıdır.

  terör saldırısı olmasın artık bu ülkede. herhangi bir saldırı da olmasın. mutlu olmasak da normal yaşayabilsin herkes.
 • hayvan gibi taradıkları ve uzun sürdüğü şeklinde olduğunu duyduğum olay. noel baba kıyafetleriyle girmişler, arapça konuşmuşlar, kendilerini kilitlemişler filan, rezilliğe bak amk, muhtemelen üstlerini değiştirip kaçtılar, bütün memleket vasıfsız adam kaynıyor. içeride mahsur kalanlar varken müdahale hazırlığı filan resmen zaman kazandırılmış.

  50-60 ambulans gelmiş bir o kadar polis aracı, vali, jandarma general vs geliyor ama birkaç yaralıdan söz ediliyor, haberlerin doğru olacağını düşünmüyorum. 800 kişilik mekan..

  not; teröriste "gelin gelin alayınız gelin" diyen insanlar; dün teröristi muhatap aldınız masaya oturdunuz, şimdi de mahalle kavgası gibi lafla mücadele etmeye çalışarak muhatap alıyorsunuz. gidin artık, vasıfsızlığın profilsizliğin dibine vurdunuz, sıfır terörle iktidara geldiniz, beceremiyorsunuz, lütfen gidin, vicdanınız varsa gidin..

  edit 2; bu eylem müslümanlıkta yılbaşının kutlanmayacağını söyleyen bir örgüte ait, eğer ışid ise türk askeri yakılırken yapılan tehditleri doğruladığı gibi, ilk defa doğrudan türkleri hedef almış ışid katliamı olacak. başkanlık tartışmaktan kabak gibi bağıra bağıra gelen terör eylemlerini ve çığ gibi büyüyen tehlikeyi göremeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. eğer terörist grup ışid değilse durum daha vahim, çünkü ışid değilse de ışid diye servis edilir muhtemelen.
 • olaysız atlattık dediğim günün saldırısıdır.

  maalesef

  noel baba kıyafetli iki kişinin düzenlediği iddia ediliyor

  silahlı saldırganın görüntüsü

  ışidin noel baba kostümüyle eylem yapacağı söylenmiş, aynı zamanda noel baba kıyafeti giyen polislerde varmış, polis sanılmış olma ihtimalinden söz ediyorlar. ??

  noel baba kostümü gerçek değil gibi saldırganlardan birinin mekana giriş anı

  aynı zamanda suriyenin tartus kentinde de yılbaşı kutlamasına intihar saldırısı düzenlenmiş kaynak

  abd'nin uyarısı

  görgü tanığı

  saldırgan kaostan faydalanıp kaçıyor, saat 5.37 itibariyle hala yakalanmış değil.

  bombalı değil silahlı saldırı olduğu söyleniyor. bir kaç görüntü var yürek parçalayıcı

  edit: lan o kadar dua ettik 2016'ya benzemesin diye. daha şimdiden eskittiniz orospu çocukları

  yılbaşı bizim kültürümüzde yoktur diye günlerce kafa siktiniz, bir tane cihatçı kahpe de kendine görev belledi

  of of offffffff vali 35 ölüden bahsediyor
 • kafalar hafif güzel dur lan ekşi napıyo diye bakıyım dedim,moralim bozuldu daha ilk dakikadan,gireceğiniz yılı sikiyim.

  ntv'de görgü tanıklarının dediğine göre noel baba kostümlü 2 kişi silahlı ve el bombaları varmış.

  operasyon devam ediyor ve şu an en az 2 ölü olduğu söyleniyor.

  son edit : maalesef 35 ölü ve 40 yaralı olduğu söyleniyor, soylicek bisey bulamıyorum, yazık..
 • (bkz: bit artık 2017)

  tık

  tanım : şimdiye kadar 1'i polis olmak üzere 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdır.

  o kadar bariz ki 2017'de türkiye'yi suriye'ye çevirmeye çalışacaklar. bana göre 2017 yılı 2016 yılından çok daha kötü ve olaylı geçecek
 • bir kaç dakika ekşisözlüğe erişim problemi vs derken gündemden uzaklaşmıştık. hoş geldin yeni türkiye..

  sosyal medyada dolaşan görüntüler gösteriyor ki maalesef durum kötü. adam içeride rahat rahat dolaşıyor, dışarıdaki yerde yatanlar ise içeriden çıkabilenler galiba.

  yeter yahu yeter... nasıl bir ortadoğu ülkesi olduk ki başka hiç bir ortadoğu ülkesinde yapılmayan yılbaşı saldırısı bizde yapıldı. ve kötü olanı herkesin içinde acaba kötü bir şeyler olacak mı korkusu. oldu işte amk.

  nasıl bir oyunun içine çektiniz bizi. bataklığa boğazımıza kadar çamura battık. resmen kurbanlık koyun gibi ölmek için sıra bekliyoruz yahu.
 • 2016 nın gitmesinin birşey değiştirmediğinin göstergesidir.