• başlığını aradım ancak bulamadım.

yılın ilk günü attığı ilginç mesaj.

https://mobile.twitter.com/…376182784?ref_src=twsrc

‘’fb4e568623b5f8cf7e932e6ba7eddc0db9f42a712718f488bdc0bf880dd3’’

yazıyor ve altındaki videodaki şarkının (şarkıyı çoğu kişi bilir) sözleri de ilginç.

assange kimdi derseniz;

(bkz: wikileaks)

edit: söylentiye göre julian başına bir şey gelirse bu tivitin otomatik atılacağı yönünde de önceden mesaj vermiş.

http://www.hurriyet.com.tr/…e-olduruldu-mu-40698043
  • başlangıcı "fb" olan mesaj. bu senenin şampiyonu belli demek ki beyler, dağılabilirsiniz...
  • (bkz: hash function)
  • mesaj gayet nettir:
    (bkz: hakiki tosun paşa benim)
  • bu sifreyi devlet bahceli cozer. mhp'nin kacinci kurulus yildonumuyse artik..
  • twitter’da bu tivitin altı da oldukça karışık görünüyor.

merakla bekliyoruz.
  • ayrıca julian’ın attığı son tivit.
  • hatırladığım kadarıyla wikileaks sitesi uluslararası gizli yazışmaları yayınlamaya başladığında kısıtlanmaları veya başlarına başka bir iş gelmesi halinde insanların bu belgelere ulaşabilmeleri için çeşitli torrent sitelerine şifreli bir klasör yüklemişti. bircok insanda bu klasörü indirmiş ancak şifresini bilmedikleri için açamamıştı.

şimdi düşünüyorum da belgelerin tamamını kapsayan bu klasörün şifresi olabilir mi acaba, bu tweet.

tabiki olamaz, koca dünyada bir akıllı ben değilim. böyle olsaydı bu basit mantığı birileri çoktan düşünmüş ve denemiş olurdu.

kendi kendimi çürüttüm, mutluyum. akawsjdyeb
  • yukarıda birisi açıklamış. (bkz: hash function)
    tek yönlü şifreleme. yani şimdi açıklayamayacağı bir bilgi var. gelecekte açıklamayı planladığı ya da gerekirse açıklayacağı bir bilgi. bu bilginin şu anda elinde olduğunu ispatlamaya çalışıyor. örnek: önümüzdeki hafta şu illegal olay gerçekleşecek, istihbarat aldım.
    şimdi yazarsa olayı yapacak kişi olay ortaya çıktığı için yapmaktan vazgeçecek. olay gerçekleştiğinde "bunun olacağı bana bildirilmişti" dese "hadi oradan nereden bilelim" diye kimse inanmayacak.
    yahut öleceğine inanıyor. öldükten sonra yayınlanması için bir metin hazırlamış. öldükten sonra "bunu onun yazdığını nereden bileceğiz?" sorularının önüne geçmek istiyor.
    çözüm: hash function. elindeki bilgiyi ya da yayınlanmasını istediği metni hash function ile şifreliyor. şifreden metne ulaşmak mümkün değil ama metinden bu verdiği şifreye herkes ulaşıp teyid edebilir.
hesabın var mı? giriş yap