şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en pahalı ve dandik bağlantısını kullanan türk internet kullanıcısının ağzına bir parmak bal çalma girişimi. parayla satın aldığımız hizmetlere(steam, psn, netflix vb) erişimimizi akk adı altında kısıtlamayı bıraksınlar da p2p'ye cezai yaptırım uygulasınlar, çok da fark etmez diye düşünüyorum. iki sebepten ötürü; birincisi p2p'yi bir takım yollarla tespit edilmeden kullanmaya becerebileceğimiz için; ikincisi akk kalkıyorsa p2p erişimine engelin de çok geçmeden kaldırılacağı yahut bu yasağın uygulamanması etkin bir şekilde yapılamayacağı için. neticede birçok yasaklı site var ve bu sitelere erişim sebebiyle ceza alan pek kimse görmedik henüz.

sonuç olarak duvara açılacak olan bir gediktir ve şu anki halimizden daha kötü olmayacaktır.
  • şuan da bile 4k video'lar yaygın olarak kullanılıyor, 2019'a kadar 8k videoları izlemek için artık akşam yatarken açarız, diğer akşama kadar dolar herhalde.
  • bu olay gerçekleştiğinde tarifelere ne olacağı merak konusudur.

örneğin superonline'ın iki farklı tarifesi, 100 mbit hıza sahip, 25 gb akk'li olan 104 tl, limitsiz olan 449 tl. ben şimdi 104 tl'lik olanı alsam, 2019'dan itibaren limitsiz olarak mı kullanacağım? peki limitsiz kullandığım zaman 104 tl ödemeye devam mı edeceğim, yoksa daha fazla mı ödeyeceğim. sorular sorular.

diğer yanda ise bana şu an kullandığımın yarısı hızda paketleri daha pahalıya satmaya çalışan çağrı merkezi...
  • aynı zamanda sözlükte hala böyle bir şeyin gerçekleşecebileceğine (burası türkiye) inananların olduğunu görebildiğimiz başlığa sahip kolpadır.

(bkz: inanma seni sikecek)
  • reyizi kandirip bunlar abdnin oyunu desek? halk asiri pahali urun satiyolar desek?
  • verilen sözler tutulacak mı hep beraber göreceğiz. ekimde taahhüt doluyor. 100 mbps ve 50 gb akkli paketi satın alacağım. bakalım akk kalkacak haberleri çıkınca internet paket hızlarını 24 mbps'ye sabitleyip, normal kota koyan (akk bile değil) adi iss'ler ne yapacaklar?
  • buna hiç inanmıyorum, hala birçok yerde fiber altyapısı olmasını geçtim, yakın dönem planlamaya dahi alınmamış yerler var. eğer akk kaldırılırsa, ilk önce fiberden başlayacaklar, zaten fiber kullanım fiyat tarifeleri düşük, yine olan biz 56k kullanan garibanlara olacak.
  • bu ülkede halkın yararına hangi söz tutuldu da bu tutulsun...tabii ki ekim ayındaki türk lirasının değer kaybı, kasım ayında başlayacak ekonomik kriz ya da aralık ayında vuku bulacak başka bir mevzu bahane edilip ilk önce ertelenecek sonra da unutturulup uygulanmayacak karardır. not düşüyoruz. mahcup olmayı can-ı gönülden diliyoruz. hadi bakalım amerikan emperyalizmine efelenen dinci tombalaklar görelim sizleri kapitalizmin sömürüsüne aynı tepkiyi verecek misiniz yoksa vizyonunuz sadece iphone kırmak mı.
  • akk kalktı yerine kotalı sistem geldi inanmıyorsanız ülkemizin vatandaşlarına mükemmel hizmet sunan bütün iss'lerin internet tarifelerine bakabilirsiniz.
  • adil kullanım havuzu olarak yeniden doğacaktır. kullanmadığımız megabaytlar sonraki aya falan kalır. kota devam eder.