şükela:  tümü | bugün
 • manevi değerleri üzerinden siyaset bırakılmış, teknoloji, bilim, sanat dallarında başarılar gelmeye başlamış, tarım, çiftçilik yeniden anadolu topraklarında güçlenmeye başlamış, nüfus planlaması alanında önemli çalışmalar başlamış, şehir planlarının daha yaşanılabilir seviyeye yükseltilmesi için üniversiteler birbiriyle yarışır hale gelmiş, ülke genelinde suç oranları en düşük seviyede ve insanlar birbirinin dini, ırkı, mezhebi ile ilgili tek kelime laf etmiyor olacaktır.

  siyaset?

  siyasiler artık hatalarının farkına varmış, bakanlar gerçekten ülkenin geleceğini düşünür hale gelmiş, kamuoyunun aleyhine bir durumda istifa mekanizması %100 çalışır hale gelmiş, kurumlar liyakata göre kadrolar ile donatılmış ve millet adına görev yapan vekiller partisi ne olursa olsun ülkesi ve milleti için birbirine azami düzeyde saygı göstererek işine yapar duruma gelmiş olacaktır.

  hukuk artık herkes için eşit mesafede olan temsilciler sayesinde dünyaya örnek olacak kanunlar çerçevesinde huzuru ve düzeni sağlar konuma gelmiş ve mafya düzeni tamamıyla yok edilmiş olacaktır.

  eğitimdeki tüm sorunlar halledilmiş, üniversiteler geleceğin teknolojisini birebir takip eden, kendisi ve ülkesi için en iyisini düşünen gençler yetiştirir hale gelmiş olacaktır.

  sağlık, ulaşım..

  tüm bunlar bu ülkenin vatandaşlarının gerçekten istemesi halinde hiç de rüya olmayan şeylerdir.

  dolayısıyla herkesin inanması, can-ı gönülden istemesi gerekendir.
 • 1 ocak 2120 dir o, 1 ocak 2020 olsa duramasjjgdbnfhg...

  sözün özü, iki yılda olacak iş değil bunlar. gerçekten kararli olunursa yüz yıl sonra, o da belki böyle bir türkiye görülebilir.