• heyecanla beklediğim konser. yılın ilk günü dinlemenin keyfi ayrı güzel. omuzlarıma yün şal alıp, dizimde kedimle, elimde kahvemle, dışarıda olanca sessizlikle birlikte dinleyip keyif yapmayı umut ediyorum.
    özledim...

edit: kahve bitmiş salep hazırladım. kedi de kucağıma gelmedi yanıma kıvrıldı. yarı yolda bırakmayan bir konser oldu :)
    bu minik de iyi seneler diler
  • resmi sitesinden herhangi bir iptal görünmeyen konser. 2018 yılının şefi riccardo muti şefliğinde 2021'in ilk konserini verecekler. viyana'daki musikverein binasının, altın salonunda yerel saat ile 11.15'te konser başlayacak. türkiye saati ile konserin başlama saati 13.15.

programı şu şekilde.
  • tv'deki en izlenebilir program olacaktır.
  • sabırsızlıkla beklediğim
  • güzeldi
  • bazı insanlar için adeta bir yeni yılın ilk günü ritüeli haline gelmiş olan konser, avusturya'nın seyircili gösterilere ilişkin yasağını 6 ocak'a kadar belirlemiş olması nedeniyle bu sene ilk kez seyircisiz olarak gerçekleştirilecek. şef koltuğunda riccardo muti var.

program ise şu şekilde:

franz von suppe
    johann strauss ii
    josef strauss
    carl zeller
    carl millöcker
    karl komzák
    johann strauss

yayın: 1 ocak 2021 cuma saat 13:15, trt2 canlı yayın.
  • benim için ritüel olan, yeni yılın geldiğini müjdeleyen konser. hayatımda değişmeyen tek rutinim bu sanırım.

edit: @011 uyardı.bugün 00:10'da konserin tekrarı var trt 2'de.kaçıranlar izleyebilir.
  • kaçırmayın, hatırlatmak lazım
  • yeni yılın ilk günü ruhumuza şifa olmasını umut ettiğim konserdir. bakalım bu sene ne manzaralar olacak .
  • 1 ocak 2021 saat 12:45'de trt2'de tanıtımı yayınlanmaya başlayacak, saat 13:15 itibariyle de kendisi yayınlanmaya başlayacakmış.

eskiden yılbaşı kahvaltılarının sonuna denk gelen program, yeni saçma sapan saat mevzusu yüzünden, öğlen yemeği saatinin başlangıcına denk geliyor artık.

neyse, yayınlandığına şükrediyorum artık, buna da hristiyan adeti gavur müziği diye kulp takar yayınlamazlar falan...
hesabın var mı? giriş yap