şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
 • benim için 2021'in ilk güzel olayı olacak konser.

  ünlü italyan şef riccardo muti'nin 1993, 1997, 2000, 2004 ve 2018'den sonra altıncı kez yöneteceği konserde orkestra franz von suppè, johann strauss ıı, carl zeller, carl millöcker, karel komzák ıı, josef strauss, johann strauss ı’in eserlerini seslendirecek. konser johann strauss ıı’nin polkaları ile sona erecek.

  ayrıca, şef orhun orhon ve müzik yazarı vefa çiftçioğlu'nun konser öncesinde şef, besteciler ve eserler hakkında bilgilendirici anlatımlarının yer alacağı program 1 ocak cuma 12.45'te başlayacak. orhon ve çiftçioğlu'nun kısa değerlendirmelerinin ardından viyana filarmoni orkestrası yeni yıl konseri, 13.15'te viyana'dan canlı yayınla trt2'de müzikseverlerle buluşacak.
 • fularımı leğende güzelce yıkadım, konserin başlamasını bekliyorum.

  saat: 13:15 trt 2
 • yılın gerçekten insana huzur ve umut aşılayan başlangıca sahip olmasını sağlayan konser.
  yarınki planım şöyle; muhtemelen 10-11 gibi kalkacağım. bugün yeni yıl beee diyerek yatakta biraz döndükten sonra kalkış ve kahvaltı.
  ardından çayımı kupama koyup tv başına geçip bu muazzzzzzzam konseri izleyeceğim. (bkz: radetzky marşı) ile ben de ritim tutacağım.
  konser bittikten bir kaç saat sonra kanal değiştirip (bkz: dört tepe turnuvası)nın 2. etabını izleyeceğim.

  huzur içinde geçen bir gün.

  herkese mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum.

  şimdi bir de sabah link de link diye zırlayanlar olacağı için peşinen trt2'nin bağlantısını koyuyorum. iyi seyirler. trt2(canlı) trt2(canlı)-2
 • uzunca süredir kıskandığım zengin asyalı bireylerler de benim gibi bu yıl ekran karşısında izleyecek bu konseri. bunun verdiği zevk ile ayrı bir eğlenceli olacak yeni yılın ilk konseri.

  edit: imla
 • yılın ilk gününe, yine zarifçe anlam katacak sanat olayı.
 • bakmayin fular espirisi kasanlara, akla gelen ilk espiriyi yaparak komik oldugunu dusunen temcit pilavi seven acayip insanlar onlar. bunlarin bir de "siz ne anlarsiniz ki?" tadinda entry giren elitist karsitliklari var ki onlara deginmeye mecalim bile yok. neyse...

  bu performansi izlemek icin fulara, saraba ya da kemik cerceveli gozluge ihtiyaciniz; klasik muzige karsi ilginiz olmasina hic gerek yok. daha once klasik muzik/senfonik muzik deneyimlememis olsaniz dahi muzige dair -guzel muzige ve kesfetmeye dair- genel bir ilginiz olmasi yeterli bence. acarsiniz, ilginizi cekerse derya deniz bir muzik kulturune ilk adimi atmis olursunuz. ilginizi cekmezse de kapatir baska seyler yaparsiniz, cok basit.

  lakin bu sene biraz fazla mi strauss'a bulanmislar? strauss yili falan gibi bir sey var da ben mi duymadim acaba diye merak ettim acikcasi. wiener strauss-harmoniker konseri gibi duruyor programa bakinca.

  sayet henuz uykuya hallenememis ilginc bedenim yorgun duser de uyuyabilir ve zamaninda uyanabilirse bu sene de seyretmek istiyorum ama mevcut duruma bakinca da kaciracak gibi duruyorum. bu sene seyircisiz gerceklesecek olmasi sebebiyle rahatlikla yuksek kaliteli kaydi bulunur diye dusunerek kendimi teselli ediyorum.
 • her 1 ocakta yeni bir çağa girmişiz hissi uyandıran konserin 2021'de gerçekleşecek olanı. sanki kan durmuş, para yok olmuş, hayat bayram olmuş gibi... sonrasında hayal kırıklığına uğramasak ya bu sefer? gerçekten hayat bayram olsa ya küçük saadetler ile?
 • sıkıcı ve bayağı bir olaydır.
  avusturyalıların bile %10 nun izlediğini düşünmediğim konserdir ayrıca.
 • dün berlin konserini seyircisiz görmek bana acı pandemi gerçeğini hatırlattığı için izleyemedim. viyana’yı da izleyemem muhtemelen
 • bu yıl 81. kez gerçekleştirilecek olan yeni yıl konseri italyan şef riccardo muti yönetecek. program, orkestra tarafından ilk kez çalınacak olan avusturyalı besteci franz von suppe'nin fatinitza marşı ile başlayacak. ağırlıklı olarak strauss ailesi'ne yer verilse de 19. yüzyıl bestecilerinden carl millöcker ve carl zeller gibi az bilinen isimler de var.

  dün berlin filarmoni, gitar konçertosuna yer vererek popüler eserler çalmıştı. viyana filarmoni ise bol bol strauss'larla muhafazakar yapısını koruyor belki de bu yüzden viyana filarmoni'yi dinlemek daha heyecan verici. çünkü dinleyenlerini 19. yüzyılın sonlarındaymış gibi hissettirebiliyor.
258 entry daha