• bu burada kalsın zamanı geldiğinde değerlenir*

6 lira diyorum ben.

2 sene sonra gelen edit: iyimserliğime sıçayım dolar daha 2023'e gelmeden 7.20 oldu amk.

4 sene sonra gelen edit: 8,07 oldu aq.

6 sene sonra gelen edit: 18,40 gördü aq.

2023 7.ay editi: 27 oldu aq
  • 6.31
  • 2020'de tamamen dolar kullanacağımız için 1 usd = 1 usd'dir.
  • 1tl=1usd

(bkz: command economy)

belki.
  • şuan içinde buluduğumuz durumların aynı derecede artarak gidiceğini varsayarsak tahminimce 8,5? olmasını beklediğim kur oranıdır.
  • tl'den bir tane sıfır atılacağı içim 3tl olacaktır.
    yatırım tavsiyesidir.
    ne yapacaksın, para mı isteyeceksin?
  • türkiye'deki ve dünyadaki gelişmelere göre değişmekle beraber yüksek yoğunluklu bir savaş çıkmaması, akparti veya akparti benzeri sağ muhafazakar bir hükümetin iktidarda olması, ekonomik büyüme, enflasyon işsizlik, nüfus artışı, ithalat ihracat, cari açık, bütçe açığı, yapısal reformların yapılmaması veya kısmen yapısal reformlar yapılması, eğitim, teknoloji, bilim alanında ki gelişmeler, kur savaşlar vs derken;
    1 $ = 6.8240 tl
  • 30 tl. 50 bile olabilir..
  • 10 civarı seyredecek kur.

iktidarın büyük ortağı chp kemal derviş'i çağırır ve derviş yeniden ekonomi bakanı olur.

iktidarın küçük ortağı olan merkez sağ partinin oyu anketlerde yüzde 15'lere kadar düşer.

islamcı partinin oyu da anketlerde uzun zaman sonra ilk kez yüzde 25'e yaklaşır.

edit: ocak 2023 diyelim...

edit : 2022 bile olmadı , usdtry 10.50 oldu. bravo siyasal islam .
  • 1 ocak 2023 , pazar gününe denk geldiği için borsanın fazla yüksek kapatmayacağını düşündüğüm kur.

asıl başlık (bkz: 1 ocak 2023 parliament fiyatı) olmalıydı
hesabın var mı? giriş yap