• az ve öz konuşmayı sms yazarken öğrenmiştik. kanaat etme zamanlarıydı, kontörü karneyle alırdık hey gidi.
  • ortaokul zamanlarında anlam veremediğim bir mesaja cevaben sadece "?" yazıp göndermiştim. ertesi gün okulda "sadece soru işareti için koskoca sms gönderiyor" dedikodusu yayılmış; zenginlik ile asilik arası bir havam olmuştu. şimdi aynı havayı sağlamak için iphone7 falan alıp kılıfsız kullanmak gerek.

bu derece ilginç dönemlerdi.

ya da bizim okul malmış. bilemedim.
  • sesl hrflr gnlde kullnlmzdı
  • bbg eray için 32 kontörü gözü kırpmadan harcamış efsane nesildir.
  • zor günler geçirmiş nesildir. bugün bebelere bakıldığında watsapp vb. uygulamalardan yazışmaları bir yana mevcut tarifeleriyle 1000 sms, 10.000 sms gibi paketleri bulunmaktadır. mesajın değerini asla bilmezler. hazır kart ilk çıktığında 4 kontördü. sonra yanılmıyorsam uzun süre 2 kontör olarak devam etti.

ulan çağrılaşmayla anlaştık biz. 1 çağrı seni düşündüm, 2 çağrı seni özledim, 3 çağrı seni seviyorum. ne yokluk çektik be kalas gibi telefonlarla.

şimdi yeni nesil her kelimeyi yaz gönder ne güzel anasını satayım.

last seen benzeri olaylara girmiyorum bile, biz heyecanla gönderildi iletileri bekledik lan yıllarca.

neyse çok doluyum...

(bkz: yaşasın sms kahrolsun watsapp)
    (bkz: gönderildi iletisi)
  • internetten mesaj atma hakkı bittiğinde sadece karşı taraf mesaj atabiliyorken 1 çağrı atmanın evet 2 çağrı atmanın hayır cevabı verme anlamına geldiğini bilen nesildir.
  • turkcell ilk defa 2005 yazında 100 kontöre 3000 sms gibisinden bir kampanya yapmıştı, o dönem kaç lise aşkı alevlendi hatırlamıyorum.
  • mors alfabesi gibi telefonu çaldırarak haberleşen nesildir aynı zamanda.
    1 çaldırma: seni düşünüyorum.
    2 çaldırma: seni çok özledim.
    3 çaldırma: daha da özledim şöyle özledim böyle özledim...
    4 çaldırma: aç ulan artık.
  • 100 kontöre 30 dakika değil, eğer sabit telefonlar veya başka operatör ile konuşacaksanız sadece 10 dakikanızın olduğunu hatırlatmak isterim. zira ben hatırlarım :)

daha da ileri * gidersek, turkcell'den sadece turkcell'e sms atabilirdiniz, telsim'e atamazdınız. servis merkezini değiştirmeniz gerekirdi her seferinde, yoksa bu sefer de turkcell'den mesaj alamazdınız.

bunu hatırlayan bırak liseyi, üniversiteli bile değildir amq *
  • o devirde sms'le terk eden sevgiliye kızılmazdı, aksine "klas hatunmuş masraftan kaçınmamış" denirdi hatta.
hesabın var mı? giriş yap