şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: (bkz: evde bira yapımının engellenmesi)

  bu boykota başladığımızda burada "art niyetli herif adam onu mu demek istemiş, söyle kaç para aldın tuborg'dan" gibi akla zarar ithamlarda bulunan çok afedersiniz yarak kafalılar vardı. artık bi özür dilerler, boykota da destek olurlar sanıyorum.

  edit: haberlere çıkmaya başladık gençler, devam! hashtag: #boykotefespilsen

  2 şubat editi: özilhan'dan tornistan gelmiş. yeterli mi? bence değil. öyle pr danışmanının yazdığı "yanlış anlaşıldım" metniyle kimseyi kandıramazlar.

  bu noktada size bir soru ekşici arkadaşlar: özilhan ya da anadolu grubu ne yaparsa boykotu bırakırsınız? indirim? özür? hediye bira kiti? fikirlerinizi bekliyorum.

  bu arada aramızda akpli biracılar varsa rica ediyorum kola mevzusunda yaptıkları gibi efes alıp sokaklara dökerek protesto etmesinler.

  son olarak, migros'un da hatta anadolu grubuna ait tüm markaların da boykot kapsamına girmesini isteyen birçok öfkeli arkadaştan mesajlar alıyorum. efes ve benzeri ürünleri boykot ederken başka yerden kendisine kazandırmamak için, alışveriş yaptığınız yerlerin ve aldığınız ürünlerin anadolu grubuna ait olup olmadığını düşünmekte gerçekten fayda var.

  -----

  yurtdışı satışı artmaya devam ederken sırf yurtiçinde %5 kaybı var diye evde bira yapanlara yaptırım isteyen anadolu grubu sahibi özilhan'a "kayıp öyle olmaz böyle olur" demek için başladığım boykottur.

  siz de katılın. müşterisine devlet sopası isteyenlere en güzel tokadı biz atalım.

  --------

  edit: acgacg ve susamli cubuk nickli arkadaşlar efesten kaçarken miller'a tutulmayalım diye bütün anadolu grubu biralarının listesini gönderdiler sağolsun, işte o liste!!:

  yerli

  efes pilsen
  efes pilsen fıçı
  efes pilsen özel seri: 10
  efes pilsen pastörsüz
  efes malt
  efes lıght
  efes brewmaster serisi red ale
  efes brewmaster serisi amber ale
  efes brewmaster serisi whıte ale
  bomontı %100 malt
  bomontı filtresiz %100 malt
  bomonti red ale %100 malt

  yabancı

  mıller genuıne draft
  beck's
  velcopopovıcky kozel
  grolsch

  yüksek alkollü
  efes xtra
  efes xtra shot
  amsterdam navıgator

  özel ürünler
  duvel
  erdınger

  ekonomik
  marmara gold %100 malt
  marmara 34
 • (bkz: anadolu grubu/@yalnux)
  her ne kadar çok sayıda insan evde bira yapmaya başlamış olsa da, bu insanların ürettiği ve tükettiği biranın tüm bira tüketiminde %5 gibi bir düşüşe neden olması imkansız.
  tuncay bey de farkındadır, türkiye'deki şekilde kitlerle aylarca bekleyerek ürettiğin miktarda biranın hepsinin şöyle kalabalıkça bir arkadaş toplantısında bir gecede bitip gideceğinin.
  yıllardır yazıyoruz, bira fiyatlarındaki artışın insanlar için psikolojik bir sınıra dayanacağı belliydi, insanlar artık akşamları eve giderken bakkaldan, marketten bira alıp geçeceği zaman ciddi olarak düşünüyor, azıcık hesap yapan viskinin bile biradan daha makul olabileceğini görüyor. gelen turist de, kendi ülkesindeki rakamların birkaç katına satılan, üstelik gayet kötü birayı içmek istemiyor.
  ama işte vestelcilik kanlarına işlemiş bu adamların, ne olursa olsun reyizlerine yaranmaya çalışmaktan vazgeçmiyorlar.
 • tuborgla katılacağım kampanya.
 • ayranımla katıldığım kampanya.
 • yaklaşık 2 yıl önce efes pastörsüz piyasaya sürüldüğünde, yıllarca tercih etmediğim efes birayı tercih etmeye başlamıştım. "tekrar merhaba tuborg" diyerek karşılayacağım boykot.
 • alkolle hayatta işim olmaz ama, böyle saçmalık olur mu lan. o zaman evde yemek yapmayı, çay demlemeyi de yasaklayalım. kafeler, restoranlar da vergi kaybediyor böylece.

  sormak lazım özilhan'a; şirketlerin asıl ödemesi gereken vergilerin yüzde kaçını gerçekten ödüyor diye.
 • diyeceğim o ki üstteki entrylerin hepsi doğru tanımı eylemiş.
 • "kötü bira ürettiğimiz için pazarı tuborg'a kaptırdık" diyemeyip "ivdi yipilin birilir çik şiy yipiyir" diye vızıldanılmış. hayır ne yazık ki boykot olarak katılamıyorum, efes içmeyi 5 yıl kadar önce bıraktım.
 • evde bira yapmaya başlayarak destekleyeceğim kampanya.

  edit: bu konuda bilgisi olanlardan tavsiyelere açığım, başlangıç kiti veya diğer kitlere nereden ulaşırım, nasıl yaparım? yeşillendirebilirsiniz.
 • tuborg gold içtiğim için zaten sürekli yürüttüğüm boykot.