• edit: (bkz: evde bira yapımının engellenmesi)

bu boykota başladığımızda burada "art niyetli herif adam onu mu demek istemiş, söyle kaç para aldın tuborg'dan" gibi akla zarar ithamlarda bulunan çok afedersiniz yarak kafalılar vardı. artık bi özür dilerler, boykota da destek olurlar sanıyorum.

edit: haberlere çıkmaya başladık gençler, devam! hashtag: #boykotefespilsen

2 şubat editi: özilhan'dan tornistan gelmiş. yeterli mi? bence değil. öyle pr danışmanının yazdığı "yanlış anlaşıldım" metniyle kimseyi kandıramazlar.

bu noktada size bir soru ekşici arkadaşlar: özilhan ya da anadolu grubu ne yaparsa boykotu bırakırsınız? indirim? özür? hediye bira kiti? fikirlerinizi bekliyorum.

bu arada aramızda akpli biracılar varsa rica ediyorum kola mevzusunda yaptıkları gibi efes alıp sokaklara dökerek protesto etmesinler.

son olarak, migros'un da hatta anadolu grubuna ait tüm markaların da boykot kapsamına girmesini isteyen birçok öfkeli arkadaştan mesajlar alıyorum. efes ve benzeri ürünleri boykot ederken başka yerden kendisine kazandırmamak için, alışveriş yaptığınız yerlerin ve aldığınız ürünlerin anadolu grubuna ait olup olmadığını düşünmekte gerçekten fayda var.

-----

yurtdışı satışı artmaya devam ederken sırf yurtiçinde %5 kaybı var diye evde bira yapanlara yaptırım isteyen anadolu grubu sahibi özilhan'a "kayıp öyle olmaz böyle olur" demek için başladığım boykottur.

siz de katılın. müşterisine devlet sopası isteyenlere en güzel tokadı biz atalım.

--------

edit: acgacg ve susamli cubuk nickli arkadaşlar efesten kaçarken miller'a tutulmayalım diye bütün anadolu grubu biralarının listesini gönderdiler sağolsun, işte o liste!!:

yerli

efes pilsen
    efes pilsen fıçı
    efes pilsen özel seri: 10
    efes pilsen pastörsüz
    efes malt
    efes lıght
    efes brewmaster serisi red ale
    efes brewmaster serisi amber ale
    efes brewmaster serisi whıte ale
    bomontı %100 malt
    bomontı filtresiz %100 malt
    bomonti red ale %100 malt

yabancı

mıller genuıne draft
    beck's
    velcopopovıcky kozel
    grolsch

yüksek alkollü
    efes xtra
    efes xtra shot
    amsterdam navıgator

özel ürünler
    duvel
    erdınger

ekonomik
    marmara gold %100 malt
    marmara 34
  • alkolle hayatta işim olmaz ama, böyle saçmalık olur mu lan. o zaman evde yemek yapmayı, çay demlemeyi de yasaklayalım. kafeler, restoranlar da vergi kaybediyor böylece.

sormak lazım özilhan'a; şirketlerin asıl ödemesi gereken vergilerin yüzde kaçını gerçekten ödüyor diye.
  • (bkz: anadolu grubu/@yalnux)
    her ne kadar çok sayıda insan evde bira yapmaya başlamış olsa da, bu insanların ürettiği ve tükettiği biranın tüm bira tüketiminde %5 gibi bir düşüşe neden olması imkansız.
    tuncay bey de farkındadır, türkiye'deki şekilde kitlerle aylarca bekleyerek ürettiğin miktarda biranın hepsinin şöyle kalabalıkça bir arkadaş toplantısında bir gecede bitip gideceğinin.
    yıllardır yazıyoruz, bira fiyatlarındaki artışın insanlar için psikolojik bir sınıra dayanacağı belliydi, insanlar artık akşamları eve giderken bakkaldan, marketten bira alıp geçeceği zaman ciddi olarak düşünüyor, azıcık hesap yapan viskinin bile biradan daha makul olabileceğini görüyor. gelen turist de, kendi ülkesindeki rakamların birkaç katına satılan, üstelik gayet kötü birayı içmek istemiyor.
    ama işte vestelcilik kanlarına işlemiş bu adamların, ne olursa olsun reyizlerine yaranmaya çalışmaktan vazgeçmiyorlar.
  • tüketiciyi devlet babana şikayet edeceğine, devleti halka şikayet etseydiniz daha mı onurlu olurdu acaba?

"koymayın kardeşim benim ürettiğim ürüne bu kadar vergi" diye atarlanamadınız mı? yıllarınız şirketisiniz be ayıp ayıp.

çift buzlu viskim ile katıldığım kampanya.
  • "kötü bira ürettiğimiz için pazarı tuborg'a kaptırdık" diyemeyip "ivdi yipilin birilir çik şiy yipiyir" diye vızıldanılmış. hayır ne yazık ki boykot olarak katılamıyorum, efes içmeyi 5 yıl kadar önce bıraktım.
  • tuborgla katılacağım kampanya.
  • pınar holdingden de bir çıkış bekliyorum artık. evde peynir-yoğurt-sucuk yapanlara yaptırım gelsin! hep pınardan alsınlar. sütün kaymağını alan hapis yatsın.
  • yav hayır bi de herif o kadar art niyetli ki... bira satışındaki azalmanın esasen memleketin dışarıda vakit geçirmek isteyenler için cehennem hale gelmiş olmasından kaynaklandığını, bu yüzden bütün eğlence ve yeme içme sektörünün krizde olduğunu o da biliyor. ama bu suç hükümete ait ve hükümete laf söyleyecek maçası yok tabii. bu yüzden acısını vatandaştan çıkarmaya çalışıyor. kapitalistlerin gerçek yüzü de bu işte.
  • ...
  • yaklaşık 2 yıl önce efes pastörsüz piyasaya sürüldüğünde, yıllarca tercih etmediğim efes birayı tercih etmeye başlamıştım. "tekrar merhaba tuborg" diyerek karşılayacağım boykot.
hesabın var mı? giriş yap