şükela:  tümü | bugün
 • milli eğitim bakanlığı müsteşarının "yok böyle bir çalışma" dediği konuda, bakan yılmaz 5 bin ücretli öğretmen atayacaklarını duyurdu.
  27 kasım'da bakan ismet yılmaz, trt haber'e konuk olmuş ve 5 yıl boyunca ek ders ücreti karşılığında çalışan adaylar kpss puanı yetmezse dahi mülakata alınacak, demişti.
  bu konu, 8 ocak 2018'de akşam gazetesi muhabiri tarafından müsteşar yusuf tekin'e sorulmuştu. müsteşar tekin ise "bu sosyal medyada dile getirilen bir şey bizim böyle bir çalışmamız yok ama şunu kabul etmek lazım tecrübeli insanları istihdam etmek daha sağlıklı sonuçlar doğuruyor. uzun yıllar bizimle sözleşmeli olarak çalışan arkadaşlarımızın bir şekilde ödüllendirilmesi düşünülebilir ama şu anda bizim böyle bir çalışmamız yok." diyerek bakanı yalanlamıştı. (kaynak:https://www.memurlar.net/…n-yilmaz-i-yalanladi.html)

  bakan yılmaz, bugün bakanlıkta yaşanan kavganın boyutlarını bir ileri aşamaya taşıdı. müsteşarın yok dediği çalışma için, bakan yılmaz, şubat ayında, 20 bine ilave olarak 5 bine yakın ücretli öğretmeni, puanları yetmezse mülakata alacağız, bunun için yasal düzenleme yapılması gerekiyor" dedi.
  https://www.memurlar.net/…html?utm_source=headlines
 • detayları an itibarı ile gelmiş müjdedir ancak 50 kpss nedir allah aşkına.

  2007 yılında da böyle bi alım yapıldığında ben 78 puanla atanamazken, 52 puanla kadroya geçen ücretli sınıf arkadaşlarım olmuştu. bende acayip hakkım yenilmiş duygusu yaratmıştı.

  bana göre puanla atanamayan öğretmenlerin hakkını kpss'den başarı gösterememiş öğretmenlere yedirmek.
  matematik, biyoloji, tarih gibi branşlara göre 50 çok düşük. hatta 50'nin altında puan alabilen herhangi bir dört yıllık okul kazanıp okuyamayacak kadar beyinsizdir. öyle söyeleyeyim.

  bu da haber