şükela:  tümü | bugün
  • cüneyt çakır'ın uzatmaları gösterirken tabelayı kaldırışı çok güzeldi.
  • vallahi anlamıyorum arkadaş, adamlar neredeyse italya ceza sahasının içinde top oynuyorlar hala ispanya çok sıkıcı rererö diyen adamlar var. olum adamlar ne yaparsa memnun olcaksınız lan bi söyleyin valla merak ediyorum bak. adamların boy ortalaması 1.65 amına koyim orta-kafa-gol taktiği mi uygulasınlar? tek futbolcuyla bütün takımı çalımlayıp mı gol atsınlar? orta sahadan şut mu çeksinler nedir yani derdiniz arkadaş? hem milli takım düzeyinde hem klüpler bazında herifler 4 senedir dünyayı domino etmişler, kazanmadıkları kupa, kırmadıkları gol rekoru kalmamış. resmen bir ekol yaratmışlar ama işte ispanya çok sıkıcı rererö. ha bi siktirin gidin amına koyim...

gök mavinin dibine kadar da italya taraftarıyım ama göte göt derim...

tanım:ispanya'nın şampiyonluğa çok yaklaştığı maç...
  • olası bir euro 2012 finali. izleyip göreceğiz.

edit: ne demiştim? izleyip göreceğiz.

bu entry'i zamanın ötesine yollayanlara selam olsun.
  • yorumcu hikmet karaman'ın 12 dakika boyunca hiç susmadan kafa sikmesi neticesinde, moralman dağılan italya milli takımı golü yemiştir. şimdi mutlu musun hikmet?
  • ömer üründül ile levent özçelik'i ciddi anlamda aratan maçtır.

şimdi maçta numarası tam okunmayan ispanyalı 50 metre deparla yardırıyor, o sırada benim duyduğum adamın ismi değil "10 kişiylen mücadele etmek zor yalçın." muhabbetten oyuncuyu sunucu da farkedemedi. top sürekli o adama geri geliyor, atanın ismi var adamda sessizlik oluyor. hırs yaptım, gözümle takip ettim o çılgın atan kişi jordi alba'ymış.

maçı yalnız izledim ama resmen sessizce maç izlerken yanında deli muhabbet çeviren birileri olur ya, tam anlayamazsın ama duymazlıktan da gelemezsin. aklın oraya gider. onun gibi zihnim yoruldu. orda biri kanattan yardırıyor ben bi yandan adamın kim olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan sunucunun ve hikmet karaman'ın çevirdiği muhabbetten kendimi kurtarmaya çalışıyorum. gol olacak nerdeyse, adamlar muhabbeti koyulaştırdıkça koyulaştırıyorlar. en son sunucu ulan gol olur bi sunayım bari diye kaleci topu tuttuktan sonra "bu arada gol şansı" diye bağırıyor.

allah aşkına şöyle maçları bünyamin gezer sunsun. heyecanlı pozisyonlarda asayişi sağlasın.
  • çok abartmamak lazım. real madrid-barcelona karması ile avrupanın çeşitli kulüplerinden alınmış adamlar toplanıp maç yaptı.

bu açıdan bakarsak skor her türlü normaldir.
  • bir çok açıdan tarihe geçen bir final olmuştur.

- ispanya'nın tarihteki ilk üçlü seriye imza atmasıyla sonuçlanan final
    - türk hekemlerin görev aldığı ilk avrupa kupası finali
    - en farklı skor ile sonuçlanan avrupa kupası finali
    - iki takımın kaptanının da kaleci olduğu ilk avrupa kupası finali vs. vs.

inanabiliyor musun yalçın?
  • ispanyol futbolcuların sevinçlerini çocukları ile sahada kutlaması ne muhteşemdi ya..yemin olsun evlenesim geldi..
  • hikmet karaman'ın halen kırmızı kart görmediği maç.
  • tribunlerden sahaya bebek atildigi mucadele.