şükela:  tümü | bugün
  • bu yıl 25 haziran - 1 temmuz tarihleri arasında düzenlenen 2018 istanbul lgbti onur haftası etkinliklerinin son günü olan 1 temmuz pazar günü 16. kez gerçekleştirilecek olan lgbti+ onur yürüyüşüdür.

son üç yıldır yasaklanan bu yürüyüş umarım bu yıl yasaklanmaz. ramazan ayına denk gelmesi gerekçe gösteriliyordu. bu yıl onur yürüyüşü ramazan ayına denk gelmiyor.

bu yürüyüşün 24 haziran seçimlerinden sonra yapılacak olması da, lgbti+ bireylerin seçimde demokrasi ve özgürlükten yana duruş sergileyip demokrasi ve özgürlükler adına ince bir ayar yapmaları gerekliliğini ortaya koymaktadır.

https://www.gazetepatika8.com/…eklesecek-16401.html

https://bianet.org/…-haftasi-25-haziran-da-basliyor

http://grihat.com/…ur-haftasinin-temasi-sinir-oldu/
  • 8 temmuz 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turu öncesi birilerinin ekmeğine yağ sürecek yürüyüş
  • her daim ülkemizde ve dünyada ötekileştirilen, aşağılanan ve hor görülen bireylerin onuru için yürüyeceği yürüyüştür. desteklenmesi gerekir.

fakat;

diğer yürüyüşlere katılmış heteroseksüel biri olarak;
    yere işeyip, soyunup, bilumum tüm kamuya açık yerlerde yapılmaması gereken şeyleri yapan arkadaşlara prim vermeyiniz. ortaya onur yürüyüşünden çok orospu çocukluğu yürüyüşü çıkıyor sonra. bu haklı onurlu gururlu yürüyüşe zeval gelmesin. amin
  • lan onur senin ne işin var orada?
  • tam 2. tur seçim öncesi yine sokakta vajina yalamalı eylemler yapacaksanız hiç yapmayın bu sefer ciddi ciddi acıtabilirler dediğim yürüyüş.
  • para için g*tünü siktireceksin sonra da bana onurumu geri ver diyeceksin! hoşt ulan köpek derler adama!
  • bu yürüyüşü 1 hafta 2 hafta erteleyin. yoksa birilerinin ekmeğine öyle bir yağ sürersiniz ki; daha da dönüşü olmaz.
  • biz özgürlükçü düşünen,
    kimseyi kimseden daha üstün görmeyen,
    herkesin düşüncesine saygı duyan gençler olarak;
    mısak-i milli sınırları içerisinde,
    devletin, ülkenin, halkın çıkarlarına çalışan,
    üretimde yer alıp,
    bu ülkenin gelişimine katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza saygı duyuyor,
    ve insanlarımızın aralarında asla;
    din, mezheb, dil, ırk, cinsiyet ve cinsel seçim ayrımı yapmıyoruz.

türkiye'nin kurtuluşu, kalkınması, ilerlemesi bu görüşü benimsemeye bağlıdır. artık bunu şu kalın kafanıza sokun.

yürüyüşe katılacaklara bir hatırlatma, aşırılaşmayın amına koyyim, insan gibi yürüyün. 4000 bin kişinin davasını, araya karışan 4 kişi bozar. aklınızda bulunsun, izin vermeyin.

not: çoğul yazmış bulundum fakat kendi düşüncemdir, sadece ülkede bu şekilde düşünen çok insan olduğunu düşündüğüm için çoğul giriş yaptım *
  • kendimi yeni yeni kabullenip keşfettiğim zamanlarda, sadece bir kere katildigim, onda da sadece kenardan izleyici kontenjanından izledigim yürüyüşte gerçekten şok olmuştum. kirli sakalının üstünde suratta ağır bir makyaj, altta daracık ve kısacık şortun altında giydiği bir karış topuklusuyla, ısrarla kadın kılığına girip çirkin pankartlar dövizler taşımak midir onur ? toplum içinde yapılmaması gereken ne kadar absurd ve marjinal şey varsa hepsini yaparak mı kendilerini topluma kabul ettirmeye çalışıyorlar anlamıyorum. elbette kendini eşcinsel olarak addeden her birey bu şekilde yasamiyor, bu eylemleri tasvip etmiyor. onların tabiki toplumda kabul edilme hakları var ama diğerlerine yapılanlar az bile. onlar yüzünden eşcinsel bireylerin tamamı toplumda belli bir kalıba sokulup aynı muameleyi görüyor.
    kimseye bir faydası olmadığı gibi, daha çok yaftalanmaya ve otekilestirilmeye sebebiyet veren yuruyustur. gitmeyin, gidenleri ovmeyin.
  • olmaması gereken yürüyüş. seçimden sonraya erteleyin. yürüyorsanız da doğru düzgün yürüyün. eşcinselliğe eşcinseller kadar zarar veren başka bir grup daha yok bu ülkede.