şükela:  tümü | bugün
 • sanırım böyle bir zam gerçekleşmiş.

  daha önce (bkz: iphone 11) 7299 tl gözükürken şimdi baktığımızda 7999 tl gözüküyor. diğer ürünleri tam inceleyemedim.
 • bu zamlarla birlikte;
  iphone 11 pro max başlangıç fiyatı 11.999 tl'den 13.199 tl'ye,
  iphone 11 pro başlangıç fiyatı 10.999 tl'den 11.999 tl'ye,
  iphone 11 başlangıç fiyatı 7299 tl'den 7999 tl'ye
  iphone xr başlangıç fiyatı 6499 tl'den 7099 tl'ye çıkmıştır. iphone se (2. nesil) ise zamdan etkilenmemiş.

  edit: görüyorum ki bu zamlar sebebiyle apple'a söven insanlar mevcut. burada sorgulanması gereken durum, abd'de mcdonald's'da saati ~$10'a çalışan bir kasiyerin iki ya da üç haftalık çalışma ile alabildiği bir ürünü (iphone 11: $699), türkiye'de asgari ücretle çalışan bir kişinin neden 3,5 ay çalışma ile alabildiği olmalıdır. apple ürünleri genel anlamda rakiplerine karşı daha pahalı tabii, o ayrı mesele.
 • john pandemi sonrası garsonluk işine dönüp aylık maaşının neredeyse yarısı ile iphone 11 pro max alıyor. hasan pandemi sonrası döndüğü işinde düzenli ödenmeyen asgari maaşı ile 5,5 ayda iphone alabiliyor.

  kısa hesaplama ile neden imam hatip değil de fen liseleri, neden vergileri değil de eğitim kalitesini arttırmamız gerektiğinin basit matematiği

  edit: kutum yeşile boyandı,

  - hasanın işsiz kaldığı için 5.5 ayda da alamayacağından bahsediliyor.
  - 3000$ maaş mi alıyormuş garson gibi oranın bizdeki sorunsalını görmezden gelenler. garsonlar tiplerle 2000'den az kazanmazlar
  - akp'ye bok atmamak için her şey 20-30 sene önce başladı diyenler :) . kardeşim adamlar 19 senedir iktidar ve hala sıcak para ile dönüyor ülke, gdp yükseldi desek de nedeni de gelir adaletsizliğinin çok artması. ota boka bukadar vergi geliyorsa ihracatın yeterli olmadığı gittikçe daha çok dışa bağımlı olduğumuzun göstergesidir.
 • zara'daki dona bile zam gelmişken apple zam yapmayacak mı sanmıştınız?

  t: şaşırtmayandır.
 • mustehak bence hala apple kullananlara girsin ben olsam 20 bin tl yaparım bu mallar yinede alır

  edit:
  çok fazla pm geldi söyleyin 20 bin tl olsa almayacak misiniz bir yerlerinizi yırtıp kredi çekip yine alacaksınız .d apple in alternatifi çok var o yüzden akıllı adamı etkilemeyen zamdir. isheeplerin gözleri yaşlı kudurmaya devam
 • malesef, tüm devlet ve şirketler maddi kayıplarını halka ödetecekler. bunlar daha iyi günlerimiz diyebilirim. hepimizin kulak arkası kaşınmaya başladı. vergiler, zamlar havada uçuşacak yakında.
 • 3 hafta önce (bkz: pt.com.tr) den verdiğim macbook özel siparişine yansımasından korktuğum zam. maillerinde herhangi bir ücret değişikliği olursa yansıtılacaktır denmiş. korku içinde bekliyoruz.

  edit: firmadan geri dönüş aldım, ekstra ücret yansıması olmayacağını söylediler.
 • aptala bak apple kullananlara müstehak diyor ne alaka amk..
  artık ötv isimli ucube verginin kaldırılması gerekiyor yoksa nefes bile alamayacağız..