şükela:  tümü | bugün
 • maltepe belediye geçtiğimiz ay, 1 temmuz 2020 tarihinden itibaren küçükyalı'daki nikah salonunu cevizli'de yapılan yeni yere taşıdığını duyurdu. sahildeki yerin bu yeni yere göre ne kadar nezih olduğunu söylemeye gerek yok. yeni yerin etrafında hala koca koca şantiyeler var.

  yeni yere taşınma ile birlikte tüm çiftlere, yeni merkezde işlem yapmak için 1 temmuz tarihi veren maltepe belediyesi, onlarca çifti bu sabah işlemleri başlatmak için burada topladı. ve sabahın 6'sında gelenin işlemi saat 10 gibi ancak bitti. insanlar kapılara yığıldı ve pandemi var diye içeri de almadılar uzun süre, şimdi gölgede beklesinler diye az az alıyorlar.

  çiftler güneşin altında saatlerdir bekliyor ve şu an itibariyle 10 kişinin bile işlemi bitmedi. arkadaşım diğer tarafta nikah tarihi almış olsa da son dakikada buraya taşındığını öğrendi. ve ne yazık ki bu yeni yerde resmi nikah işlemlerini başlatmak için sadece bir iki günü var. davetiyeler hazır ama nikah yetişirse dua edecek.

  üstelik bazı çiftler, telefon ile konuşup işlemlerini yapmak üzere öne geçen birilerinin olduğunu duyduğunu söylüyor. ve bunu söyleyen bir kaç çift var. güvenlik tanıdığı bile olan birilerinin önüne geçebiliyor bu ülkede.

  saat 10 gibi elde dolaşan listeden ancak 80 çiftin işlemi gün içinde yetişebilir denildi. baya büyük tartışmalar yaşandı bu arada.

  bu denli basiretsizlik olması gerçekten hayret verici. online randevu verseniz, temmuz'da nikah işlemleri yapmak isteyenleri bir iki hafta öncesinden başka bir belediye binasında işlemlerini yaptırsanız, bugün bu rezillik yaşanmayacak. ama kimsenin umrunda değil bu. ter içinde güneşin anlında piştik burada.

  hatta bir yetkili nikah yapacaksanız biraz fedakarlık yapmanız gerekiyor diye lüzumsuz bir laf etti. akıl alır gibi değil. online randevu verip insanları şu korona günlerinde rezil etmemek bu kadar büyük bir iş olmamalı yazıklar olsun.

  söz konusu rezilliği görmek isteyenlere video bırakıyorum.

  https://streamable.com/0jh0lr
 • akıl alır gibi olmayan şey: dünya yanarken hala evlilik diye delirenlerin şu salaklığıdır..

  belediye rezalet puanım 0

  salaklara puanım 10
 • (bkz: up)
 • kusura bakma ama kardeşim bu bir rezalet değildir. hayırlı uğurlu olsun evliliğin.
 • insanların hala evleniyor olması daha büyük rezalet :)
 • pandemi döneminde evlenmek isteyen bir adet andavalın rezalet olarak betimlediği durum.

  asıl rezalet pandemi varken evleneceğim diye o riske girmektir.

  doğal seleksiyonun boş durmayacağını gösteren rezalettir.
 • pandemi döneminde bile duramayanların yol açtıkları rezalet. daha dur, nikah günü de büyük rezaletler yaşanacak.
 • farklı bir belediye'de, farkli bir salonda. 150 - 200 tl gibi bir fark ödeyerek nikah kıyılabiliyor bildiğim kadarıyla. zorunuz ne ki ora ile.
 • özet geçiyorum.

  bize sıra beklettiler.
 • normal zamanlar yaşamadığımızın farkına varamayan insanlardan normal zamanlarda bile rezalet puanı 3ü 4ü aşamayacak bir haber içeriğidir.

  tüm çiftlere mutluluk dolu yarınlar