şükela:  tümü | bugün
  • 1 temmuz 2020 sağlı sollu gününe devam etmekte, boş durmuyor.
    rtük olarak mubi isimli sosyal paylaşım sitesine lisans alması için son 72 saat vermesi olayıdır. https://tr.sputniknews.com/…masi-icin-72-saat-sure/
  • cine5'in hala var olduğunu gördüğüm haber olmuştur.
    anılar anılar şimdi gözümde canlandılar.
  • (bkz: efe çakarel) bence hemen kapat git, uğraşma.
  • efe çakarel ile cem altınsaray'ın mevzuyla uğraşacağını düşünüyordum ama henüz açıklama, vs bir şey gelmemiş. mubi'nin yanında lisans uyarısı yapılan diğer kanallar/platformlar: cine5, sinop yıldız tv, aras tv, kanal 58. bunların sahibini, varlığını vs bilen var mı? bence mubi bunların yanında pat diye engellenecek bir platform değil. en azından sorunu çözmek için uğraşacaklarını düşünüyorum, zaten ülkeye yeni geri döndüler sayılır. ha ben efe çakarel'in yerinde olsam böyle boktan bir ülkede böyle bir projeyi hayatta tutmak için uğraşmazdım bu kadar baskı ortamının içerisinde. bu engeli aşsalar bile yarın rtük önlerine başka bir kazık dikecek. bu da bir gerçek. burası fransa değil, bu kadar ahmağın arasında cüretkar arthouse film yayını yapamıyorsun ne yazık ki. edit: mubi'den herhangi bir resmi açıklama yapılmamış ama rtük duyurusu 22 haziran'da yapılmış, hala platform erişilebilir olduğuna göre mubi sorunu çözmüş olabilir.
    rtük'ün yayınladığı listedeki aras tv'yi uçurmuşlar mesela.