• hiç durma reyiz, her şeyi yasakla, her şeye el at. at ki daha dün karşı çıktığın statükonun tam da kendisi ol. sana karşı çıkan recep tayyip erdoğan’lar yarat. hiç durma reyiz, elinden ne geliyorsa yap, twitter’ı yasak eyle, facebook’u viran et, youtube’n anasını belle. neden yapmayasın ki? ne engelleyebilir ki seni? hiçbir şey. katiyen durma. statükonun tam da kendisi oluver. oluver ki bu millet demokrasinin ne demek olduğunu iyice anlasın.

anlasın ki, atatürk’ün seneler önce tepeden armağan ettiği şeyin ne kadar kıymetli olduğunu idrak etsin. etsin ki gelecek nesillerden bir kimse çıkıp kolay kolay “keşke yunan galip gelseydi,” diyemesin.

öğret herkese reyiz, milleti inim inim inlet. gerekirse anasını da alıp gitsin herkes.

ama kendi çevren dışındaki herkese yap bunları. üç beş kodomanı zengin et, geri kalan kim varsa seni destekleyen anasından emdiği sütü burnundan getir. hakkındır reyiz, getir valla, anadolu’daki çifçinin oğlunu nasıl okutamadığına, kızını nasıl everemediğine, işçilerin üç beş kuruşuna “devletin” nasıl el koyduğuna, batık kredileri ödeyemediğinden intihar edenlere şahit olalım. ben enseyi kararttım reyiz, yirmi beş yaşında ben enseyi kararttım, sevdiklerimi/seveceklerimi kaybedeceğimi gönlüme kabul ettirdim. dün kurtuluş savaşında öldülerdi, bugün de demokrasi mücadelesinde yitip gidecekler, ben kabul ettim. durma reyiz, ha gayret, vücuduna kuvvet, herkesin, yediden yetmişe hepimizin anasından emdiği sütü burnundan getir.

doğayı eksik bırakma, ağrı’dan erciyes’e, kaz dağlarından toroslara kadar delik deşik etmediğin yer bırakırsan darılırım. yaylalara gökdelen dikip araplara, katarlılara satmazsan öteki dünyada elim yakanda olur. salda’ymış, fethiye’ymiş, marmaris’miş tozunu dumana kat reyiz, kum al, her gün yazlığının havuzuna oralardan su çek, köklenmedik tek bir dikili ağaç bırakma. hepsinin köküne kibrit suyu dök. ben hazırladım kendimi, hepsinin yerle bir olacağını biliyorum, bugün değilse yarın, anası bellenecek onların. olsun ben zihnen hazırım, gıgım çıkmayacak söz veriyorum. elinden geleni ardına koyarken şüpheye düşme reyiz. gözünü karart ve yap, yap ki gelecek nesillerden bir allah kulu miting meydanlarında elinde kur’an sallayanların, ağzından ayet düşmeyenlerin, başını secdeden kaldırmayanların ne olduğuna dair şüpheye düşmesin, geleceğimize büyük bir örnek olarak kal.

ülke yıkılır gider mi, bilmem. yıkılsa da yenisini kurarız. türk obası devletsiz, türk çadırı direksiz kalmaz. yeniden inşaa ederiz. ölür müyüz, bilmem, ölsek de türk töresinin soyu budanmaz, körelmez. ama benim geleceğimden bir kişi daha senin bana/bize yaşattığını yaşasın istemem. biz yaşadık, ben umudumu kestim, başıma gelenlerin hepsi kabulüm, yeter ki sen durma reyizim, anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getir, toplumun hafızasında ve kafasında büyük travmalar bırak. bırak ki gelecek nesillerden bir kimse çıkıp kolay kolay atatürk için “olmasaydın da olurduk,” diyemesin.

şimdiden yaptıkların için teşekkür ederim. yapacaklarının teminatının yaptıkların olduğunu biliyorum. onlar için de teşekkür ederim.
  • 1. maddesi şahsıma dislike atmak yasaktır olacak düzenleme.
  • korku insana neler yaptırıyor.
  • youtube'da gençlerle buluşması 300 bin dislike aldıktan sonra atağa geçen 65 yaş üstü bir cumhurbaşkanının hazırladığı düzenlemedir.

istişare yok, diyalog yok. kararname var!

edit: bolca mesaj geldi sağ olun, 400 bin dislike olmuş. allah bereket versin. her yüz binde bir editlerim ben bunu.
  • yüzbinlerce dislike'tan sonra normaldir.
    bu arada oy çalma, usülsüzlük vb. durumların tespiti gibi durumlar için de sosyal medya'nın büyük faydası vardı, onlar da kontrol altına alınacak artık.
    tanım: ak parti'nin kendi fişini çekme, alacağı oyları minimuma indirme hamlesi.
  • twitter güncelleme 10.1

kullanıcı adı
    şifre
    tc kimlik numarası
  • seni git halkın cebinden 10 milyar dolar çal, bütün kanalları satın al, kimse izlemesin. olacak iş mi?
  • 'türkiye muz cumhuriyeti değildir' den sonrasını okumadığım açıklama.

mesajlar üzerine edit: açıklamanın son kısmında olduğunu ben de biliyorum, siz gülücüğe odaklanın arkadaşlar.
  • geleneksel medyanın tamamını kontrol eden akp'nin sosyal medyayı da kontrol altına alma hamlesidir.
    ek: sosyal medyamıza dokunmayın! düzenleme i s t e m i y o r u z!
    bu rezaleti şu an savunan bahçeli'nin eski tweetlerini buraya bırakıyorum, elimizden geldiğince paylaşalım.
    tweet1
    tweet2
    tweet3
    tweet4
  • bu adam bizim hayatımıza sinir, stres eklemek için mi var? zaten virüs, karantina derken çoğumuzun akıl sağlığı ip gibi incelmiş durumdayken bu adamın bu saçma sapan çıkışlarını kaldıracak ruh hâlinde değilim gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap