şükela:  tümü | bugün
 • " dislike " başlıklı, erdoğan'ın youtube faciasının nedenlerini güzelce özetlediği yazıdır.

  " asrın liderimiz gençleri kafalamak için internette konferans verme gafletinde bulundu, dislike rekoru kırıldı, yorumları kapatmak zorunda kaldılar, twitter'da “oy moy yok” protestosu yapıldı.

  şaşırtıcı mıdır bu?

  üniversite mezunu her üç gençten biri işsiz geziyor, bunlar hâlâ, acaba gençler niye akp'ye oy vermek istemiyor diye merak ediyor!

  diplomasını aldığı meslekte iş bulamayan binlerce üniversite mezunu gencimiz, hiç olmazsa cebime yüz lira girsin diye 12 saat taksi şoförlüğü yapıyor.

  hacettepe üniversitesi sosyoloji mezunu gencimiz var, hayatını sürdürebilmek için asgari ücretle çağrı merkezinde çalışıyor.

  ankara üniversitesi dil tarih mezunu, depo bekçiliği yapıyor.

  iktisat fakültesinden mezun olan, iş beğenmiyorsun baskısından bunalan, ünlü bir reklam şirketinin “nitelikli personel arıyoruz” ilanına başvurunca, meğer o reklam şirketine garson aradıklarını öğrenen gencimiz var.

  hâlâ, acaba gençlerimiz niye dislike yaptı diye merak ediyorlar.

  ister gül ister hıçkıra hıçkıra ağla… anaokullarındaki doğumgünlerine “palyaço” olarak giden gençlerimizin çoğunluğu üniversite mezunu… iş bulamadıkları için yevmiyeyle “part time palyaço”luk yapıyorlar.

  psikoloji mezunu kasiyer var.

  gıda reyonlarında tadım yaptırmak için üniversite mezunu arayan ve istediği dakikada istediği kadar bulan market var.

  haber oldu, oradan biliyorum…

  odtü felsefe mezunu olup, “yaşınız büyük” denilerek, markette kasiyer olarak işe kabul edilmeyen 27 yaşında gencimiz var!

  yıldız teknik üniversitesi'nden mezun olup, çağrı merkezlerinde telefona bakmak dışında iş bulamayan gençlerimiz var.

  biyoloji fakültesi mezunu maden işçisi var…

  hâlâ, acaba gençler neden akp'yi istemiyor diye kafa yoruyorlar.

  fizik mezunu, mecburen polis olan var.

  resim öğretmeni şehit polisimiz var.

  liseye öğretmen olarak atanamayıp, lisede “hademe” olarak işe giren matematik öğretmeni var.

  ayakkabı boyacılığı yapan edebiyat öğretmeni var bu ülkede.

  izmir'de türkçe öğretmeni köfteci var.

  servis şoförü türkçe öğretmeni var.

  elektrik öğretmeni anketör var, arada iş çıkarsa badana'ya gidiyor.

  aydın'da gördüm, sosyal bilgiler öğretmeni çoban var.

  dislike yapmasınlar da, tebrik mi etsinler?

  emlakçıda çalışan ziraat mühendisi var.

  mezecide çalışan kimya mühendisi var.

  güzel sanatlar mezunu büfeci var.

  gazetelerdeki küçük ilanları açın okuyun lütfen…

  “üniversite mezunu prezentabl servis elemanı” arayan restoran var.

  prezentabl servis elemanı dediği, bildiğin garson.

  çalışmak elbette ayıp değil.

  her iş kutsal, her iş saygın.

  ama, 18 yıldır tek başınıza yönettiğiniz ülkede, üniversite mezunu gençlerimize “vasıfsız işçi” muamelesi yapılıyorsa, üstüne teşekkür mü bekliyorsunuz?

  pırıl pırıl gençlerimiz liyakat arıyor…

  küfür eder gibi, güreşçiyi kamu bankası yönetimine oturtuyorsunuz.

  gençlerimizin otobüs bileti alacak parası bile yok…

  thy'de uçak başına iki müdür düşüyor.

  patagonya'dan sibirya'ya, tanganika'dan tasmanya'ya, gençlerine bu kadar zarar veren, hayallerini çalan, gelecek umutlarını böylesine imha eden bir başka iktidar var mı?

  hangi yüzle oy istiyorsunuz?

  dislike'ınızı buldunuz.

  layıkınızı da ilk seçimde inşallah. "

  link
 • geçenlerde bir yerde okumuştum. "biz okuyamadık siz okuyun diyen bir neslin okuyup iş bulamayan çocuklarıyız." sanırım her şeyi özetliyor bu söz.
  gençler bilseler üniversiteyi bitirip polis, uzman çavuş, bekçi yada alakasız işlerde asgari ücretle çalışacaklarını yks denen strese hiç bulaşmazlar bile.
  gerçekleri güzelce anlatmış özdil kalemine sağlık.
 • yukarda akitin biri "felsefe okudu diye devlet kadro mu açsın" demiş. açmasın ama thy'de açılacak kadroya adam gibi şeffaf bir sınav uygulasın o zaman görelim bakalım o kadroyu kartal ihl mezunu mu alıyor odtü felsefe mezunu mu? devlet vatandaşlarına iş bulmak zorunda değil, devlet vatandaşlarına eşit yaklaşmak zorunda, yandaşlarını kayırmamak zorunda, genclerin hayalleriyle oynayıp köşeye attıktan sonra o gençle dalga geçen bunun gibi yavşaklar üretmemek zorunda.
 • her şehire üniversite açarsan bu olur kardeşim. zamanında çok dedik, çok dedim. her tarafa üniversite açarak yapabildikleri tek şey ; işsizliği 4-5 sene ötelemek.
  ha tabiki tek sebebi bu değil.
  #plansız nüfus artışı. (ki bunu artık az buçuk bilinçli insanlar yapmıyor)
  #eğitimin işlevsizliği ve kalitesizliği
  #fabrika yerine aynı paralara avm de çalışan gençler
  #tüketim toplumu haline gelmemiz.

  daha saymakla bitmez. ha bunların sorumlusu kim derseniz tabiki baştan sona kadar akp hükümeti.

  ben mühendis olarak 90 lar daki mühendislerin durumlarını çok iyi biliyorum. kamuda çalışmayıp özele yönelen. neden böyleydi. çünkü mühendis azdı. özel iyi para veriyordu.
  neden böyleydi. çünkü mezun oranına göre istihdam çok fazlaydı.
  şuan ise istihdam yaratmadan birsürü üniversite mezunu işsiz yarattılar.

  yazıklar olsun. bunun ceremesini yalnızca muhalifler değil, herkes çekecek. bunlar iyi günlerimiz.

  mecburi edit: bazı jölemsi yavşaklar bana diyor ki, yok efendim ordaki esnaf napsın. esnaf dediği de çiğ köfteci amk. 10 bin tl ye çiğ köfteci açanlar. ulan bu aileler 20 çiğ köfteci parası harcıyor çocuğum okusun diye.

  ayrıca kardeşim, bu ülkedeki en temel şey eğitim. eğitim bir ülkedeki en önemli husustur.
 • gerçeklerin birer birer kaleme döküldüğü yazıya ait başlık.

  allah dislike'ınızı versin.
 • size başka bir kıyas bilgisi bırakayım, bizi kıskanan almanya nüfusu 83 milyon, almanya’daistihdam edilen kişi sayısı 45 milyon 256 bin, 18 yıldır istikrarlı şekilde akp tarafından yönetilen türkiye nüfusu 82 milyon, türkiye’de istihdam edilen kişi sayısı 27 milyon 266 bin. şimdi alın bu bilgiyle ne yapmak istiyorsanız yapın
 • türkiyeyi darülharb olarak gördüğü için moğollardan daha beter yağmalayan barbarların umurunda olmayacak gerçekler.
 • thy'de harbidende 2 uçağa bir müdür düşermi diye araştırdığım ve harbidende " thy'nin toplam 350 civarı uçağı var 700 müdürü var" öğrendiğim köşe yazısı..
  (bkz: hangi onlu benim)
  (bkz: cem yılmaz askerlik anıları)
 • ibrahim yeşilbağ öğretmendi, atamasını bekliyordu, gerçekleşmedi, cebinde son 6 tl var iken hayatına son verdi.

  alim koç, öğretmendi, 8 yıl boyunca atama bekledi, gerçekleşmedi, sonrasında hayatına son verdi.

  halil serkan öz, öğretmendi, selim cebiroğlu tarafından öğrencilerinin önünde küçük düşürüldü, kalp krizi geçirdi, vefat etti.

  merve çavdar öğretmendi, atanmadı, 25 yaşında hayatına son verdi,

  diğer taraftan;

  1 - "akp düzce kadın kolları başkanı sebahat uçar, intaş'ın hem yönetim kurulu üyesi hem de danışman yapıldı. her ay bin 500 tl huzur hakkı alan uçar'a danışman maaşı olarak 5 bin 245 tl ödendiği belirlendi."

  2 - "çanakkale'nin bayramiç ilçesinde, akp gençlik kolları başkanı doğukan özel’in belediyede “büro elemanı” olarak istihdam edildiği ancak özel’in belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı."

  3 - akp kadın kolları başkanı arzu güler belediye’den maaş alıyor ama ne iş yaptığını bilmiyoruz, kendileri de bilmiyor. suç duyurusunda bulanacak, takipçisi olacağız, ne kadar para zimmetine geçtiyse faizi ile geri alınacak "

  4 - "akp kütahya milletvekili hüsnü ordu’nun kızı. açıktan atamayla kütahya belediyesi’nde işe girdi. ancak işe gitmediği, ankara’da yaşadığı ortaya çıktı. tepki çekti."

  5 -" görev yaptığı belediye odasında ayaklarını uzatıp bacaklarının fotoğrafını çeken ve üzerine de “yatmaya geldik bide üstüne para veriyorlar canım belediyem” cümlesini yazan şentürk’ün bu paylaşımı önce kocaeli, sonra da türkiye’nin gündemine çıktı."

  6 - adana büyükşehir belediyesi teşekküllerinden ulaşım a.ş’de azerbaycan’da yaşayan türk asıllı 3 kişinin çalışıyor göründüğü ve şahısların son 4 aydır türkiye’ye giriş dahi yapmadığı ortaya çıktı.

  7 - "akp adıyaman milletvekili fatih toprak, gölbaşı ve kahta belediyelerinden çıkarılan içilerden birini danışmanı yapacağını söylemişti.

  toprak, danışmanı olarak, 5 yıldır 'bankamatik memuru' olduğu ortaya çıkan akrabası mehmet öztürk’ü işe aldı. tügva'nın eski kahta temsilcisi olan öztürk'ün kahta belediyesi'nde işe gitmeden maaş aldığı ve bu nedenle işine son verildiği bildirildi."

  8 - akp'li belediyelerdeki 'bankamatik memuru' skandallarına bir yenisi daha eklendi. şanlıurfa ceylanpınar belediye eski başkanı menderes atilla'nın kızına toplam 251 bin lira maaş ödendiği, bakanlığın ise maaşı geri istediği ortaya çıktı.
 • yılmaz özdil kim, enter tuşu vs diye saçmalayacaklar düşmemiş henüz, hayret.

  tanım; adamın çok üzücü ve acı gerçekleri yüzümüze vurduğu yazıdır.