şükela:  tümü | bugün
  • 1 temmuz 2020 yunanistan'ın sınır kapısını açması başlığı sebebiyle açmak zorunda kaldım. muhtemel bu cumartesi ya da sonraki cumartesi thassos’a gidelim dedik basında da çıkan haberlerden sonra. dedik bir resmi açıklama var mı, nedir ne değildir?
    meğer adamların bize kapı falan açtığı yok. pazartesi hükümet sözcüsü ön bilgilendirmede türkiye de dedi ancak yapılan resmi bildirimde türkiye sınırları açılacak ülkeler arasında kendine yer bulamadı. elbette türkiye habercileri(!) bu haberi sitelerinden kaldırmadı. millet de plan yapıyor ulusal basının sitelerindeki haberlere bakarak.
    en azından ben araştırdığımı burada paylaşayım dedim.
  • neyseki tatil için yunanistana gitmiyorum. adına üzüldüm
  • yunanistan'in şu adreste yer alan https://travel.gov.gr/#/ resmi sitesine girince, ulaşım yöntemini kara araçlarından seçince açık olan kapı sadece bulgaristan olarak görünüyor.
    ülkeye giriş yapmadan bu formu doldurmak gerektiğini açıklamışlar lakin türk sınır kapıları listede olmadığından giriş yapmak namümkün oluyor haliye.
  • sınırların açılıp açılmayacağını bilmediğim karar. ancak şunu söylemek gerek, bugünkü karar tavsiye kararı. üye ülkelerin görüşüp, oylaması ve karar alması gerekiyor; alındı mı bilmiyorum. bir de buna ilaveten, karardaki ülkeleri de alıp almamak yine o ülkeye bırakıldı. yani türkiye'ye izin verseler, atıyorum almanya ben türkiye'ye izin vermiyorum diyebilecek.

ha, derseniz ne işe yarar, tabiki de hiç. türkiye'ye şu an izin verileceğini düşünmüyorum. uçuşlar var türkiye'ye ve türkiye'den, ancak vardığınız ab ülkesi sizi karantinaya almak isteyebilir. bu durumu, şu siteden de takip edebilirsiniz.