şükela:  tümü | bugün
 • yalan olduğu apaçık belli olan videodur.
  adam özel halk otobüsü şoförüyüm diyor.
  bu adamın şikayet ettiği durum, özel halk otobüslerinin tam da istediği durum. özel halk otobüsleri daha fazla yolcu alabilmek için her zaman belediye otobüsleri ile bir rekabet halindedir. yani ben özel halk otobüsü şoförü olsam, bu işten memnun olurum. çünkü gerçekten böyle bir durum olsa, aynı hatta çalışan özel halk otobüsleri parayı koyacak yer bulamaz.

  buradaki adamın çektiği videodan 2 türlü çıkarım yapılabilir.

  1. şimdi bu adam böyle bir ihaneti yakaladığını iddia ediyor. bunu şikayet etmesi gereken mercii biz değiliz. bu şoförlerin bağlı olduğu bir birim var, onların amirleri var, müdürleri var, daire başkanları var, var oğlu var.
  imamoğlu, göreve geldiğinde bu amirlerin hepsini değiştirip kendi adamlarını koydu. eğer bu kadar müdür bir şoförü kontrol edemiyorsa demek ki; oraya konulan müdürlerin hiçbiri bu işi bilmeyen, yönetmeyi bilmeyen basiretsiz adamlar. şoförü bile kontrol etmekten acizler.
  beceriksiz bir yönetimle karşı karşıyayız.

  2. imamoğlu büyük bir operasyon yapacak ve mevcut personeli tazminatsız işten atmak için bir bahaneye, bir mağduriyete ihtiyacı var. daha önce ibb araçları şovu ve akp otobüslere grup halinde insanları bindirdi yalanı ortaya çıkan imamoğlunun kendi yandaşına alan açabilmek ve başarısızlığını bir şekilde örtebilmek için "ya tutarsa" mukabilinden uydurulmuş yalanlardan biri.
  şimdi bir kamuoyu yaratır, kendini mağdur gösterir, 1-2 hafta sonra da gerçekler ortaya çıkınca çark eder. görürsünüz bu da aynen öyle olacak.
 • (bkz: arkadaşlar günaydın)

  bu dünün konusuydu da. baya baya gündem oldu konuşuldu falan. haberiniz olsun yani.

  şurdan (bkz: özel halk şoförlüğü yapan birinin açıklaması)