şükela:  tümü | bugün
  • kızılay'da sabahları tanesi 75 kuruşa satılan, ancak akşamleyin -ne hikmetse- 10 tanesi 75 krş'a satılan simit - poğaçalardan almaktır.. 25 krş. da para üstü kalır hatta..
  • (bkz: soğan ekmek)
  • ucuz odun tadinda olan krakerler var cogu zaman zayiflamak isteyenler aliyor bu buskuvileri. bir paket yiyen adamin o tahta tadini almasi ile butun gun yemekle arasinin kesildigi bir gercek. iki paket alin zorlayin kendinizi bitirin butun 2 paket odun krakerinizi.
  • şehre göre değişir istanbulda pek mümkün gözükmemekte
  • (bkz: 99 kurus)

karin doyurur mu bilmiyorum gerci.
  • bir tane scotch-brite alıp, suyla beraber yutmak.. suyu içince şişer, mideyi en az 24 saat tok tutar..
  • atın ağzınıza 1 tl'yi..kocaman demir şey öyle bir tok tutar ki..
  • bim'den ülker çubuk kraker, çokoprens,harby ve 330 ml le fer gazoz quartetıyla sabah kahvaltısı alternatifi oluşturabilirsiniz.

öğlen için sosisli yumurta kızartıyoruz. kokteyl sosisin kilosu 6 liraya alınabiliyor.(pınar markalı doyum sosis'in 500 gr'ı 2.99 kimi marketlerde rakamı oraya denkledim.) biz 15 kuruşa yumurtacımızdan ufak boy yumartalardan 2 tane alıyoruz. ne tuttu ? 30 kuruş, 25 kuruşa da halk ekmeğimizi alıyoruz. kalan 45 kuruşa ise yumurtayı adeta festivale çevirecek olan 75. gr sosisimizi şarküteriden utanmadan istiyoruz. (bkz: faik)

akşam yemeği içinse öncelikle bir tencere çorbamız olacak. bim'den istediğimiz marka hürrem çorbayı alabiliriz. adeta bir lezzet bombardımanı olması işten bile değil. (öğlenden biraz ekmek kaldıysa yağsız olarak teflonda kızartılır ve çorbaya atılır) aktüel market fiyatlarına göz atınca ''cardella makarna çeşitleri 500 gr. 0,55 tl'' ibaresi görüyorum. inanılmaz değil mi çorbanın üzerine bir de yarım kilo makarna hakkımız var. yemin ederim öğün başına 1 tl harcayarak kilo alıcaz. bu kadar müsrif olunmaz !

(bkz: devletin yaratmak istediği vatandaş tipi)

edit: kontrol ettim şimdi tansaş'a gidip 1 kilo sosis 2.99 tl ve muhteviyatı piliç. kısaca 45 kuruşa 150 g sosis katabiliriz öğle yemeğimizdeki sosisli yumurta karnavalına.