şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2-3 nisan 2018 tarihlerinde ankara jw marriott otel'de gerçekleştirilecek çalıştay. misafir konuşmacılardan biri cardano'nun proof of stake konsensus mekanizması ouroboros'un praos versiyonunu geliştiren ekipten iohk çalışanı ve araştırma görevlisi peter gazi, diğeri de neo'nun senior arge yöneticisi malcolm lerider. bu değerli katılımcıları ikna edebildikleri için emeği geçen herkese teşekkürler. memlekette güzel şeyler de oluyor. özellikle peter gazi için orada olacağımdır.

  kaynak
 • şirketçe gitmeyi düşündüğümüz çalıştay.
 • 100 kontenjanlı lisans öğrencisi için 150, normal katılımcı için 450 lira katılım ücreti istenen etkinliktir.

  tamam bir çaba sarf ediliyor, belli bir uğraş veriliyor, ama bu rakamlar çok geldi bana.
 • barındırdığı olumsuzluklara rağmen (katılım ücretinin yüksekliği) ülke adına gayet güzel bir çalışmadır. umarım devamı gelir bu tarz etkinliklerin.
 • 2-3 nisan 2018'de ankara jw marriott otelde gerçekleştirilecek etkinlik.

  iohk'de araştırmacı olan dr.peter gazi, neo projesi malcolm lerider ve michael herman, universa kurucusu alexander borodich çalıştayın yabancı katılımcıları. türkiye'den btcturk coo'su alphan göğüş'ten bddk başkan yardımcısı muhammet cerit'e kadar geniş yelpazede konuşmacılar yer alacak. etkinliğin ana sponsoru babalar gibi merkez bankası.

  teknolojik gelişmelerin arkasında bakakalmadan bu kadar üst seviye bir etkinliğin devletin en yetkili kurumları tarafından düzenleniyor oluşu mutluluk verici. bu vesile ile uekae bünyesinde blokzincir araştırma grubu var olduğunu da öğrenmiş olduk.

  konu başlıklarına baktığımızda crowdfunding, kriptoparalarda oyun teorisi analizi, blockchain'in ülke yönetiminde işlevi gibi ilginç başlıkları görüyoruz.

  katılım ücreti: 450 tl
  lisans öğrencileri için: 150 tl (sadece ilk 100 öğrenci için indirim varmış)
 • ankara da olmayıp da konuya hassas bir şekilde ilgi duyan sözlük yazarlarının, katılımcı olarak gidebilecek yazarlardan medet umduğu çalıştay.

  kendi adıma gerçekten coin başlıklarından tiksindim. sözlükte coin başlıklarını gizle butonu arar olmuşken esas meselenin, yani blockchain'in konuşulacağı bu çalıştaya katılamayacağım için çok üzgünüm.

  can kulağıyla dinleyin de dönüşte bize de aktarıverin.
 • şaka maka pazartesi günü başlayacak ve vatana millete katkıları yadsınmaz büyüklükte olacak çalıştay. ana sponsoru türkiye cumhuriyeti merkez bankası'dır. mini çalıştay zirvesi olursa bir ihtimal damlayabilirim.
 • gelişmeleri bu hesaptan takip edebilirsiniz.
 • şuanda orta sıralardabn izlemekte olduğum etkinlik. kesinlikle verilen ücrete değer. katılımcı profili de oldukça yüksek.