şükela:  tümü | bugün
  • geçen sene 10 lira olan marlboro'nun tahminimce 13,5-14 lira arası bi fiyata gelmesine sebep olmuş olandır. uzaylılar hakkında soru sorulan dayıya bağladım şu an.
  • halkın içinde dünya turuna çıktılar ama halk maalesef memnun. alenen tecavüzcüsüne aşık olma durumu var.
  • ya sanane sanane benim içtiğim sigaradan alkolden sanane.
    içen ben mi daha çok zarar veriyorum ülkeme yoksa sen mi allahın aşkına yeter artık ya.
    mazota zam,benzine zaman,ekmeğe zam,sigaraya zam,alkole zam,ete zam,tavuğa zam,araçlara zam ulan ne istiyorsunuz donumuzu mu verelim daha ne istiyorsunuz.
    bir de zamlara sevinenler var adam açık açık şunu dedi ya;
    '' bak bak adam gör sağlığımızı düşündüğü için görüyor musun neler yapıyor ''
    abi what the fuck diyorum sana ya cidden.
  • tabi asla kriz emaresi falan değildir. önleyici sağlık politikası gereğidir di mi?
  • bi tanıdık kaçak tütün işine girmiştir *
  • - ben sigarayi birakamiyorum o yuzden devlet zam yapsin da kurtulayim :(
    - ben kilo veremiyorum o yuzden devlet gida fiyatlarina %100 zam yapsin kurtulayim :(

bu iki gerizekali arasindaki yedi farki bulunuz (bulamadi)
  • koalisyon dönemlerinde ki ekonomik bunalımlara dönüşümüzün habercisidir. tasarruf söylemleri, art arda gelen zamlar, dövizin türk lirası karşısında ulaştığı son durum, daha bunalımlı günlerin geleceğinin habercisi gibi görünüyor maalesef.

amerika tayyip erdoğan'ın kalemini kırmış bir kere... gezi, darbe girişimi, ekonomik kriz... bu toplum ekonomik bunalıma girerse bir yere kadar dayanır, bir yerden sonra artık ''ekonomi düzelsin de tayyip gitsin'' demeye başlar. hepimizi çok zor günler bekliyor, yüce tengri yardımcımız olsun.

unutulmaması gereken şey, sigara ve alkol tüketenlerin devletini daha çok sevdiğidir. zira en çok vergiyi biz ödüyoruz. bizleri sigaraya alkole küstürmeyin, daha çok batarız haaa...