şükela:  tümü | bugün
 • umarım istediklerini başarmışsındır. hayatının en kötü dönemini geçiriyordun 1 yıl önce... hayatın o boktan felsefesini anladığın dönemdi 1 yıl önce. peki şimdi başardın mı bir şeyler? 1 yıl önce hırslı bir gençtin. şimdi de öyle misin?

  mutsuzluktan bir nebze de olsa sıyrılmışsındır diye düşünüyorum. hayatını düzene sokmanın vakti gelmiştir artık. herhalde hala "kimseye güvenme" felsefen aynıdır. yoksa incinirsin. sana değer verenlere değer ver. ıstediğin ve hep çok beklediğin doğru insan hala çıkmamıştır tahminimce. çıkmasın, sen beklemeye devam et. sigara ve alkolü azalttın çok şükür. 1 yıl önce neydi öyle... mutlu ol tamam mı? hiçbir şeyi kafana takma. 1 yıl önce çok içine atıyordun. neşelen biraz. her zaman olduğu gibi aileni her şeyden çok seveceksin. o asi olduğun hayatı seveceksin artık kaçarı yok. kendine iyi bak. sen 1 yıl önce kendini bile sevmiyordun ama şimdi hayata karşı bakış açın değişti. canımsın. yürü bee. kim tutar seni.

  bir de 1 yıl önce kafan güzelken kendine not girmiştin. hatırladın mı? fonda feridun düzağaç'tan lavinia şarkısı çalıyordu. ne aptalsın ama...

  edit: gencolar, herkes 1 yıl sonra yazdığı entryi editleyip ne durumda olduğunu yazarsa başlık daha da bi şık olur. 1 yıl sonra görüşmek üzere dostlar. :)
 • eğer şu an aklında olanlar gerçekleşirse sigarayı bırak. ne olur bırak , yalvarırım bırak. içine ettin ciğerlerinin .
 • 2018 martı senin için bok gibiydi. arkadaşlarınla aran iyi değil, işinden tiksiniyorsun , iş arkadaşlarınla kötüsün, sevgilinle çok kötü bir şekilde ayrıldın, ailenden hiç haz etmiyorsun ama onlarsız da yapamayacak gibisin, lol oynamaya başlamıştın ellinci kez yine sildin. özgüvenin dipte, depresyonun dibini yaşıyorsun ( hem de kronik hale gelmeye başladı hiç bir şeyi takmamaya, sorumluluklarını yerine getirmemeye başladın. sürekli olarak yorgun, isteksiz ve mutsuzsun, beynin uyuşmuş gibi sağlam düşünemiyorsun, sanki git gide zeka seviyen düşüyor) inşallah seneye mutlu olursun. buna gerçekten ihtiyacın var.
 • - o işi naptın, beklediğine değdi mi?
  - o çocuk nasıl biri çıktı, tahminlerinde yanıldın mı?
  - uzmanlık noldu?
  - lütfen izmir’e döndüğünü söyle.
  - kaç yeni yer gezdin? bucket list tamam mı?

  ps. değerlisin, farkına var. adamı sinir etme getirtme beni oraya.
 • eğer hala aynı şekilde devam ediyorsa;
  lütfen hayatına renk katacak birşeyler yap, gereğinden fazla monoton.
 • öküzlüğe devam diyosun...
  aferim...
 • futureme.org

  sözlüğü biraz daha sikin, henüz ölmedi.
 • eğer hala latin amerika veya uzakdoğu gezisine çıkmadıysan aklını sikeyim senin. çalış çalış nereye kadar. çok okudun çok çalıştın çok kazandın şimdi sıra gezmede. lütfen biraz da kendini yaşa kendine yaşa...
 • senden adam olmaz mk.
 • herşeye sıfırdan başlıyorsun.ne artı ne eksi.sıfırdan başladığın ilk hikayen olmayacak.

  ama bu sefer birşeyler farklı.

  hesap vereceğin hiçbirşey yok.alacağın yok ama borcun da yok.seni bekleyen,özleyen bir kadının yok ama keşke üzmeseydim,yarı yolda bırakmasaydım dediğin eksik bıraktığın bir kadın da yok.sevgi yok, nefret de yok.öfke yok,intikam yok.

  merak var,heves ve hırs var.başarmaya azim var.iyi bir insan olmaya niyetlerin var.ama korku ve kuşku da var.yalnız kalmaktan,önemsiz olmaktan ama en çok da kaybetmekten korkuyorsun.bakalım beyaz mı siyah mı baskın çıkacak.

  seni izliyorum.

  not:bir şizofrenin günlükleri