• recebimin az önceki grup konuşmasından bir kupledir.

eeee?

hadi entiriyi dolduralım. nüfus olmuş 76 milyon. yaklaşık 4 kişi bir hane yapsa 19 milyon aile yapar. hadi çekirdekler yanlız yaşayanlarla 20 milyon diyelim.

20 milyonu böl 2,5'a 8. yani 8 yılda bir buzdolabı değiştiryorsunuz ama 11 yıldır bir adamı değiştiremediniz be! başka ne denir ki bu mesele üstüne
  • (bkz: 2 mi 5 mi 25 mi ne amk)

edit: adamın kafayı boşaltmışlar yeni anladım.
  • yobazlığın acizliğin vahşiliğin göstergesi.
    buzdolapları besin katilidir.
    israfa giden yoldur.
    buzdolaplarında saklanır bütün yenmemek üzere alınan besinler gıdalar.
    çöp poşetimizi şişirir aç insanları izlerken başkalarına küfür etmemize neden olur.
    amk nasıda benimsedik boş bir buzdolabımız olursa yok olcağımızı.
    bazen bu uydu kanallarından mehmet öz ' ün programını izliyodum.
    orda kilolu adamların buzdolabını gördüğümde ulan dedim ibneler hakediyosunuz bu hastalığı diye.
    ama sonra başka zayıf iinsanlarında böyle dolu buzdolaplarını görünce bence bu dünyada açlığın en büyük nedeni bu kahpe buzdolapları olduğunu diyor ve burdan buzdolabına ışınlanıyom hemen.
  • (bkz: .)

2 yılda 5 milyon buzdolabı satıldığı anlamına gelir. gelmeyebilir de.
  • ekonomik kalkınmada yeni ölçüt olan "buzdolabı endeksi"ne göre çogiyi bir şeydir. hatta çift kapılı ve no frostsa satılan dolaplar tadından yenmez, zenginlikte çağ atlar o memleket.
  • bir ekonomik gelişim ölçütü olarak , buzdolabı .
  • milli gelirin kisi basina dusen buzdolabi sayisi uzerinden hesaplanmasina dair karar alinmasiyla herkesi ortak noktada bulusturacak olan durum.
  • buzdolaplarının eskisi gibi, uzun ömürlü imal edilmediği içindir.
  • ne hallerdeyiz, şunu beklerdim, 2,5 milyon patent veya buluş tescil yapıldı, yeni 100 bin arge firması kuruldu vs vs bu ne ya tam kahve ağzı, 2.5 mil buzdolabı satıldı, 1 mil araba satıldı eyvah nerelerdeyiz, emlak balonu da geliyor ekşiler
  • 3 ay ötv indirimi yap 6 ay sonra unutulsun şu kadar buzdolabı satıldı ekonomi iyi de.
hesabın var mı? giriş yap