şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siz erkekler her şey maddiyat olarak görüp, yok ilişkinin maliyeti, yok gitti paracıklar olarak görüyorsunuz ya, bizim için de maliyetleri var bir ilişkinin, manevi maliyet.

  maddiden başlayalım:

  -1 yıl boyunca istenmeyen tüylerin temizlenme maliyeti (ki bu maliyet bazılarımızda 20 dönümlük bir tarlanın otlardan temzlenmesi maliyetine geliyor)
  -kuaför masrafları
  -makyaj malzemeleri (siz olmasanız da kullanıyoruz ama siz varken daha pahalısını alıyoruz, benden size bir sır;)
  -zayıf kalmak için harcanan paralar. (kaliteli ve sağlıklı besinler daha pahalı)

  ("bunların hepsi senin kendine yaptığın harcamalar" dediğinizi duyar gibiyim. peki erkeğin kadın için yaptığı harcamaların da sonuçta erkeğe geri dönüşü olmuyor mu?)

  manevi maliyetler:
  -sizinle buluşma için ailemize yalan söylemek zorunda kalmanın ezikliği
  -bizi terkederseniz, bazı aşağılık erkeklerin gözünde scoreboard'un yüksek sayı vermesi (örn. bu kız şimdiye dek 3 erkekle çıkmış demek ayrı, 4 erkek ayrı bazılarınızın gözünde)
  -sizinle beraberken ortaya çıkan opportunity cost; yani belki sizinle olacağımız aralık, daha zengin, daha düzgün birisini -hatta 3'ün 5'in hesabını yapmayan birisini- bulabilirdik. kısmetimizi kapatıyorsunuz belki?

  o yüzden sevgilinizin değerini bilin, öyle kuruş hesabı yapmayın derim size kwisatz ablanız olarak.
 • onerilen herhangi bir maddi maliyetin kulliyen yalan oldugu maliyetlerdir. tamam belki kil olayi olabilir. ona ne amina koyim magara hatunu gibi.
 • saat başı 100 tl'lik psikolog vizitesinden hesaplanabilecek bir yıllık meblağdır.
 • ne kadarsa misliyle erkeğe yansıtılmıştır. çünkü bunu hesaplayan hatun suyunuzu çıkarmadan sizi biryere bırakmaz. herkese benden şampanya bebeğim, bir tarla kılın hatırına az bile. sizin ilişkiden anladığınız şeyi biz national'da izliyoruz lan, ilişki demiyorlar ona şey diyorlar.

  edit: moh abinizden de erkeklere tavsiye gelsin; yıllık kıl aldırma maliyeti 20 dönüm tarla biçme maliyetine eşit bir hanım kızla 1 yıllık ilişki için 2 kere düşünün derim. aman derim. canım derim.
 • x100 = 1 yıllık ilişkinin erkeğe maliyetidir.
 • erkeğine göre değişir.
 • maliyet değil amortismandır.