şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: olay, bir arkadaşımın başından geçiyor. yaşananları aynen aktarıyorum.

''oğlumun kullandığı vodafone kontörlü hattı, vodafone uyumlu tariflereden, limit aşımı durumunda, durdurma özelliği olan 3 gb-27 tl/ ay bedelli faturalı hatta dönüştürdük. istanbul-kurtköy/ viaport vodafone bayii müşteri temsilcisine söz konusu hatta geçiş yapmadan önce özellikle '' herhangi limit aşımı durumunda hattın durup durmadığı'' konusunda soru sordum. sıkıntı yaşanmayacağı konusunda garanti verdiler. söz konusu hattı kullanmaya başladıktan sonra, faturanın son ödeme tarihi gelmeden kredi kartımdan vodafone adına 500 tl çekildiği bilgisini gördüm. oğlumun telefonunu alıp ''vodafone yanımda'' uygulamasından fatura bilgilerini incelediğimde son ödeme tarihi 10.06.2019 olan 2. ay fatura bedelinin 68 tl, güncel fatura tutarının ise 622 tl olduğunu gördüm. konuyu, hattı aldığım istanbul-kurtköy/ viaport vodafone bayiinde yetkililerle görüşmek üzere bayiye gittim. müşteri temsilici, böyle bir sıkıntı yaşanmaması gerektiğini belirtip, vodafone müşteri danışmanlarından ilgili bir kişi ile konuştuktan sonra, ''hattın limit aşımı durumunda durması gerektiği, durma özelliğinin kaldırılmış olabileceğini'' söyleyince durumun kontrol edilmesini istedim. aldığım cevap, ''durma özelliği hiç aktif edilmemiş ki''.

evet, koca firmanın verdiği saçma sapan cevap bu. konuyu, ilgili delilerle birlikte tüketici mahkemesine taşıyacağım. siz siz olun, vodafone'a bulaşmayın.
  • yalniz oglan da bakti durmuyo ver etmis internetin gozune. rezalet puanim 8/10.
  • hangi deliller ile mahkemeye başvurulacak acaba?

bayii müşteri temsilcisi ile görüşmenizi kayıt ettiniz mi?

müşteri temsilcisinin yanlış yönlendirmesi mevcut, ama güvenmek hata.
  • rezalet değil ama teknik bir hatadır. eğer tarifenizin durma özelliği var ise bu teknik bir sebeple aktif edilmemiş ise vodafone bu parayı iade eder. şikayeti www.btk.gov.tradresine yazarsanız çok hızlı dönüş alabilirsiniz
  • rezalet, kendisine gsm operatörü diyen vodafone denen oluşumun taa kendisidir. zamanında bana da bir geçirmişlikleri var. şimdi yolda dükkanlarını görsem önünden geçmemek için kasıyorum kendimi.
  • gördüğüm kadarıyla uyumlu paketlerden bir tanesi seçilmiş.

uyumlu paketlerin tarife aşım ücretlerine bakıyorum, 500 mb için 12.9 tl alıyorlar.

bu durumda 622-27=595 tl'lik tarife aşım ücreti eklenmiş. bu durumda oğlunuz 23gb'lık bir internet kullanmış.

23 gb'lık internette öyle oyun oynayarak bitecek bir internet değil. vodafone ile görüştükten sonra bence oğlunuzla da bir görüşün.
  • önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. btk’ya da gerekli şikayette bulunulmuş. keza aynı şekilde tüketici mahkemesine de başvuru yapıldı. sonuç bekliyor olacağız.
  • sabah akşam televizyon izler gibi youtube ve instagram'dan çıkmayan biri olarak 15gb internetin doldurulamadığını görünce kendisini tebrik etmek istedim. bu kişi hiç mi okula gidip ders çalışmıyor, işe gitmiyor vs. vs.

bu arada her paket aşımında sms ile uyarılıp x liraya y gb hakkınız tanımlanmıştır, %80'i dolmuştur x liraya yenilenecektir gibi bilgi silsilesi ile uyarılıyorsunuz. vodafone temsilcisi bana kotalı dedi ama değilmiş gibi bir savunmaya karşılık, oğlunuz uyarılara karşın interneti kullanmaya inatla devam etmiştir derlerse yapabileceğiniz birşey yok gözüküyor.