*

 • b grubunun bizim için en önemli mücadelesi.

  star tv'den yayınlanacak.

  not: o değil de iyi koyduk. yalnız fena koyduk ha. şaka maka iyi koyduk. mamafih çok iyi koyduk.
 • galatasaray maç öncesinde 8, juventus ise 10 puanla sahaya çıkacak. maç sonunda juve, avrupa ligini kazanalım bari diyerek teselliler eşliğinde torinoya dönerken bizler samiyende sabahlar olmasın diyeceğiz. inşallah.

  kesin bilgi yayalım lütfen.
 • yıllarca konuşulacak hatta ve hatta geçmişte bu iki takım arasında geçen efsanevi maçları da göz önüne alırsak "ölüm kalım maçı" olarak da tabir edilen bir maç olabilir.. peki nasıl mı bu maç bu kadar önemli olacak? ne midir bu maçı bu kadar ölüm kalım maçı kılan şey? buyrun efenim, işte ihtimaller:

  öncelikle gruptaki real madrid, juventus ve galatasaray maçlarının sonuçlarının ihtimallerini sıralayalım.

  real madrid

  1.maç: galatasaray(d): 1-3 puan
  2.maç: kopenhag(e): 3 puan
  3.maç: juventus(e): 3 puan
  4.maç: juventus(d): 1-3 puan
  5.maç: galatasaray(e): 1-3 puan
  6.maç: kopenhag(d): 0-1-3 puan

  juventus

  1.maç: kopenhag(d): 3 puan
  2.maç: galatasaray(e): 1-3 puan
  3.maç: real madrid(d): 0 puan
  4.maç: real madrid(e): 1-0 puan
  5.maç: kopenhag(e): 3 puan
  6.maç: galatasaray(d): 0-1 puan

  galatasaray

  1.maç: real madrid(e): 0-1 puan
  2.maç: juventus(d): 0-1 puan
  3.maç: kopenhag(e): 3 puan
  4.maç: kopenhag(d): 3 puan
  5.maç: real madrid(d): 0-1 puan
  6.maç: juventus(e): 1-3 puan

  efendiler bu filkstürlere baktığımız zaman dananın kuyruğu en erken 4.maç sonunda kopacakmış gibi gözüküyor. 4.maç sonunda;

  juventus galatasaray'la oynayacağı kendi evindeki maçtan 3 puan alırsa 6 puanda kalıyor. ama galatasaray'la yapacağı maçtan 1 puan çıkarırsa -ki benim tahminim de bu yönde. terim'im italya'dan puansız döneceğini zannetmiyorum- juventus 4 puanda kalmış oluyor.

  real madrid ise 12 puan toplarsa, 5.maç olan galatasaray maçını yeterince önemsemeyip bazı yedek oyuncularını sahaya sürebilir. bu da galatasaray'ın bir ihtimal puan almasına neden olabilir.
  eğer tablo bu şekilde olursa 5. maç sonunda;
  real madrid 13
  galatasaray 8
  juventus 7
  kopenhag 0 oluyor.

  yani 6.maçta futbolseverleri önemi çok büyük bir maç, galatasaray - juventus maçı bekliyor.
  bu sefer sadece terim değil galatasaray'ı galibiyete iten bir de taraftar etkisi olacak. bu maçtan da en az 1 veya 3 puan alınıp gruptan galatasaray'ın real madrid'in ardından 2. olarak çıkacaktır.

  ha diyeceksiniz: "galatasaray nasıl kopenhag'dan rahatlıkla 6 puan alıyor ve juventus da real madrid'e nasıl 6 puan bırakıyor?" ben de buna karşılık, "işte bunlar hep filkstür." yanıtını veririm.
  grup aşamasındaki maçların en zorları 1 hafta arayla, yani peş peşe oynanan maçlardır. galatasaray bu maçlardan ilkini gruptaki en zayıf takım olan kopenhag'la kendi evinde oynayıp 3 puan almasını bilecektir. deplasmanda ise uefa kupası'nı aldığı statta ve daha 1 hafta önce oynadığı tanıdık rakibinden 3 puanı koparmayı gene bilecektir.
  juventus ise bu maçlarda grubun ve dünyanın en önemli takımlarından biri olan real madrid'le karşılaşıcak. ancelotti faktörünü de hesaba kattığımız zaman real madrid'in bu maçlardan en az 4 veya 6 puan alacağını rahatlıkla söyleyebilirim.
  yani bu gruptaki en kilit maçlar galatasaray'ın juventus'la yapacağı ve juventus'un da real madrid'le yapacağı maçlardır.
  kopenhag'ın ise gruptan çıkarabileceği puan veya puanların sadece kendi evinde oynayacakları son maç olan real madrid'ten alacaklarını varsayıyorum.

  dipnot: yukarıdaki varsayımlarım araştırmalarım, futbol bilgilerim ve galatasaray taraftarlılığıma dayanarak yaptığım varsayımlardır. tabi ki top yuvarlak ve bütün maçlar her sonuca açıktır. saygılarımla...
 • ankara'dan kalkıp istanbul'a gelerek pirlo reyizi görme fırsatını bulacağımız maç.

  biletler çok pahalı olmazsa, yol parası ile birlikte beni itelemezse, sadece pirlo için tribüne çıkacağım maç.