şükela:  tümü | bugün
 • edit: başlık bana kalmış, olayı kısaca açıklayalım: nüfuz sahibi bir aile çocuğu olan bir gencin başka bir genci öldürüp yurtdışına kaçması ve yıllardır yakalanmamasına dair olaydır. katilin, başlığa konu olan cümleyi, arkadaşları arasında cinayeti analtırken kullandığı iddia edilmektedir.

  ----

  bu kadar küresellemiş bir dünyada yurt dışına kaçıp suçtan yırtma olayı bir bug mı yoksa bilerek açık tutulan bir pencere mi emin değilim.

  yeterince farkındalık uyandırılabilir ve baskı oluşturulabilirse üzerine düşülecektir. sonuç alınabilir mi bilemiyorum zira cumhurbaşkanı bile devreye girmişken fahire kara olayı hala beklemede.

  aileye de kolaylıklar dilerim. her anne baba bunun nasıl bir acı olacağını tahmin ediyordur zaten.
 • haberi okumaya, izlemeye bile yürek dayanmazken o anne-baba bu acıyla yaşıyor. zengin piçi babasına, amcasına, çevresine güvenip gencecik bir insanın hayatını alıp ortadan kayboluyor.

  allah o çoçuğa saldırıp yere düşürenlerin yetmeyip defalarca bıçaklayanların cezasını en kısa zamanda versin, adalet vermez biliyoruz. (bkz: ali ismail korkmaz) cinayetinden farkı yok. tek farkı siyasi olmaması yoksa yapılan kalleşlik aynı.

  17 yaşında bir çocuğa 7-8 kişi saldırıp linç ediyor, yetmiyor içlerinden en aşağılık olanı kalbinden bıçaklıyor. (bkz: münevver karabulut) cinayeti nasıl ses getirmişti. çünkü kurban kadındı, basının iki yüzlülüğü, kurban erkek olunca reytingi düşük haber olması nedeniyle halkın tepkisizliği ortaya çıkıyor. çocuk dövülerek linç ediliyor kalbinden bıçaklanıyor, katil yurtdışında hiçbir şey olmamış gibi yaşıyor.

  edit: öldürülen çocuğun girip sığındığı pasajdaki esnafın da insanlığı ölmüş. kocaman adamlar bir çocuğu koruyamamış!!!
  ben kavga görünce kadın halimle bile tepkisiz kalamıyorum, o anki öfkeyle kimsenin canı yanmasın diye elimden geleni yapıyorum, sakinleştirmeye çalışıyorum, mutlaka polisi arıyorum ki artık polis eskisinden daha hızlı geliyor. böyle alçakları görmezden gelmeyin, 7-8 kişinin bir kişiyi dövmesi kadar adice bir şey olamaz.
 • yeşilçam filmlerinin aşırı dramatize, absürt karakterler yarattığını iddia ederek yapımcı, senarist ve yönetmenlerine etmiş olduğum tüm laflar için özür diliyorum. ülkenin her yeri oktay kaynıyor anasını satayım. böyle gerçekçi karakter yaratılmamıştır.

  ayrıca emniyet teşkilatına çok yüklenmemek gerek. şayet yurt dışına kaçmışsa iş bizim emniyet teşkilatımızdan çıkmış demektir. kırmızı bülten de çıkarıldığına göre, şimdiye kadar bize doğru dürüst faydası dokunmayan interpol'den haber beklemek durumundayız.

  maktulün yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
 • kardeş kaybetmiş biri olarak o anne babayı çok iyi anlıyorum,umarım katil piç en kısa zamanda bulunur.ölenlere de allah'tan rahmet diliyorum.

  edit:yazım hatası
 • yukarı git başlık. okusunlar.
 • up up
 • evlat acısının yanına yargılanmayan bir katilin acısı eklenmesin.
 • her şekilde gündemde tutulması, duyurulması gereken olay.

  internetin gücünü azımsamayın... kamuoyu baskısı kan bile aldırır, söz konusu cinayet. sessiz kalmayın!!!
 • tüylerimi kaldıran midesizlik, sizin ben adaletinizi, karakterinizi, şerefinizi sikeyim. elimizden gelen neyse yapalım bu orospu çocukları içerde çürüyene kadar tıkılı kalsın.
 • up.

  başlığı takibe aldığım ve eve dönünce gereğini yapacağım adaletsiz olay. vicdansızlığını sevdiklerim.