şükela:  tümü | bugün
1297 entry daha
  • suç içeren söylem. bu kadar net, cinayeti işlemedim diyorsa dahi şu ifade bile resmen suçtur.
  • idam edilmesi gereken başıbozuğa ait bir cümle.

idamın esas gücünün suçluyu caydırmak olduğunu zannederdim. bu ve bunun gibi faydasızlar sayesinde görülüyor ki idamın asıl gücü toplumun öfkesini dindirmekmiş.

öyle ki tatil gibi hapis cezasına çarptırılan tecavüzcülerin içerideki diğer (muhtemelen hiç de masum olmayan) mahkumlar tarafından delik deşik edilme senaryoları öfkesi bir türlü dinmeyen insanın içine su serper. oysa uygun ceza en başta devlet eliyle verilse kanlı fantezilere başvurmadan huzurluca uyuruz. hümanistler idam uygulamasına karşı çıkıp bu ceza şeklinin vahşice olduğunu söyler. yalan! toplumu asıl vahşileştiren suçluya hak ettiği cezayı vermeyen aksak adalettir.

iddia ediyorum, bu tarz psikopatların titreyerek ölüşünü, yurt dışına kaçmasına yardım eden ailesinin ağlayan zırlayan hallerini görmek önce ciğerimizi soğutur, sonra vicdanımızı sızlatır.

biriken öfkemizin son bulması için idam gelsin. ilk talihlimiz bu cümlenin sahibi olsun. ne de olsa üzerinden pişman olacak kadar süre geçmesine rağmen sözlerinde azıcık da olsa pişmanlık görülmeyen bir caniden fazlası değil.
  • sürekli gündemde tutulması gereken itiraf.
  • bir psikopatın 17 yaşında bir çocuğu öldürdükten sonra söylediği iğrenç sözler.

ailesinin muhtemelen para saçmak ve başı belaya girdiğinde kurtarmaktan başka ilgi göstermediği bir caninin sözleri.

2 yılı aşkın süredir yurt dışında gizlenen bir katilin...

17 yaşındaki ömer'in katilleri, babaları zengin ve nüfuzlu diye adaletin karşısına çıkarılamıyor. adaletin zenginlere gücünün yetmediği toplumlarda geleceğin aydınlık olma şansı yoktur.
  • adaleti istedikleri gibi yönlendirebileceklerini düşünen bir ailenin apar topar yurtdışına kaçırdıkları bir katilin söylediği söz.

inşallah buna da böyle kolay takarlar ama ölmez de ömür boyu yatağa mahkum olarak yaşar. ve yine inşallah yatalak haliyle 120 sene ömrü olur. amin.
  • devlet bunu söyleyen adamın yerini bilmiyor mu şimdi? nasıl bu kadar rahat yurtdışına çıktı ayrıca?

resmine iyi bakın yurtdışındaki sözlükçüler. belki karşınıza çıkar bi yerde...

https://store.donanimhaber.com/…800883dd953df1a.jpg
  • mcdonalds kaşlı orospu çocuğu bir katilin söylediği söz.
    piçin son durumu hakkında bilgisi olan aydınlatsın.
  • ampul mü adalet mi?
10 entry daha