şükela:  tümü | bugün
 • mcleod isimli çaylak. arkadaş ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. çaylak takılmaktan mutlu herhalde.

  arkadaş 10 entry hakkını abartmış.

  edit:
  mcleod’tan açıklama;
  on bin bilmem kaçıncı entryden selamlar :))))

  gel de şimdi uygun bir tanım gir şimdi forum formatına evrilmeden :)

  "ekşi sözlükte yazarım ben!" etiketi umurunda olmayan, sözlüğe tamamen sinirini boşaltmak için gelmiş, aslına bakarsanız, öküzden dönme yazar entrylerini de görünce format mormat da iplemez olmuş bir çaylak (ben) hakkında açılmış başlıktır.

  yazan, eleştiren, dalgasını geçen, hürmetini veya nefretini gösteren, işli, işsiz, troll, beyefendi cem-i cümle yazarlara selamlarını, sevgilerini de ileten müzmin çaylaktır.

  sözlüğün formatı "yeni ekşi"ye dönüştüğünden beri de, arada bir sinirini boşaltmak için sövüp formatın içine etse de çaylak kalmak ile de aslında bir derdi yoktur. sakın hakkında kampanya mampanya yapmayın, büyük ihtimal sözlüğü terk eder veya inadına yeni bir çaylak hesabı açar.

  spekülasyonlara karşı: nnevet! (bkz: kenarda dursun) menüsünü de silah gibi kullanmakta olan çaylaktır :)) ve de nnevet! entrylerinin dışarıdan görünmediğini de bilmektedir. dedim ya, maksadı şu gergin ortamda kendimce az çok (bkz: deşarj olmak) olan çaylaktır.

  bir de, nikini yanlış alma zalaklığı etmiştir. nerede yanlış yaptığını kompleks duyma ihtimaline karşı yazmayacaktır :(

  şakayı bir yana bırakıp azıcık da ciddiyet isterseniz, bu davranışının temel sebeplerinden biri, maalesef işlerinin kesat gitmesi ve bunun yarattığı strestir.

  bu entryi girerken de 42 sıra gerilemiştir. hayretler içindedir :)

  (bkz: şimdiden elveda sözlük kızları)

  başlık altındaki tüm entryleri de favlayası gelmiş çaylaktır. niye yaptığının kendisi de tam farkında değil aslında. belki nezaketin dozunu kaçırmakta, belki de şu pazar gecesi yüzünün gülmesini sağlayan cümle insanlara bir teşekkür etme yöntemidir.

  sürç-ü lisan ettiyse affola bir çaylaktır.

  edit 2: arkadaş yazar oldu kendisini tebrik ediyoruz. bu kadar azimli olmasından dolayı hakediyordu.
 • (bkz: smurf)
 • (bkz: bot)
 • sabrını hayran olunası yazar. kerem gibi dağları da delebilir icabında; yılmaz, sıkılmaz, yorulmaz ve de en önemlisi gocunmaz.
 • hiç güleceğim yoktu. bazıları da 10 entrylerini özene bözene girmiş. 10 entrynin her biri terim olur mu lan! 10 bin entry yazdıysa bence yazarlığı hak etmiş demektir.
 • entry kalitesini bilemem ama emeğe saygıdan yazar yapılması gereken çaylak.
 • o kadar entriye rağmen giremediyse şansını daha fazla zorlamaması gereken çaylak. 10 tane formata uygun, düzgün tanım yapacağım diye göbeğim çatlamıştı. şu sayıya bak yahu.
 • ...
 • her konuda fikri var herhalde. diğer türlüsü ağır işsizlik.
 • yazar olmayı entry kasmaktan ibaret sanan , sözlüğü diğer sosyal medya mecralarından farksız kılan şahıs.