*

• turk halkinin eskisi iyidir o kalsa ya mantalitesinin deismeycegi goz onune alinirsa 2007 secimiyle basa gelen cumhurbaskaninin gorev suresinin uzatilmasinin tartisilacagi kesin secim
  • 2014 tarihine kadar, akp nin veya başka bir partinin başkanlık modelini getirmesi durumunda, sadece bu başlığı süsleyecek olan seçimdir. 11 nci cumhurbaşkanı devrilmezse, ölmezse veya istifa etmezse, 12 nci cumhurbaşkanı nın belirleneceği seçim olur.
  • bu seçim belki de cumhurbaşkanlığı değil de, başkanlık seçimi olabilir. her ne olursa olsun, erdoğan sağ olduğu sürece, ak parti'nin adayı olur. peki erdoğan karşısında kimin şansı olabilir? chp ve mhp ittifak edip, -atıyorum mesela- meral akşener, kürşat tüzmen, köksal toptan gibi birisini ortak aday çıkartabilirse, erdoğan belki kaybedebilir.
  • komplo teorime seçimlerin 2012 de yapılmayacağını söyleyerek başlıyorum.

şu anki cumhurbaşkanımız abdullah gül'ün 7 yıllık görevini, şu anki başbakanımız recep tayyip erdoğan'a devredeceği seçim. bu seçimden sonra da cumhurbaşkanlığı seçimleri 5 yılda bir yapılacak ve iki dönem üst üste cumhurbaşkanlığı yapılabilecek.
  • bu seçimle ilgili bir anket yapmıştım.

http://sites.eksiduyuru.com/anket/poll.php?id=9413

sonuçları yüzde olarak paylaşmak gerekirse:

vedat milor %26.1
    ahmet necdet sezer %17.6
    barzo.swf'deki değnekli %8.4
    abdullah gül %7.8
    behzat ç. %6.1
    recep tayyip erdoğan %5.4
    numan kurtulmuş %3.4
    yılmaz büyükerşen %3.0
    kemal kılıçdaroğlu %2.7
    am %2.3